Veidai

2021.08.02 08:02

Kita Sergejaus Muravjovo pusė: neabejingas gamtai, siekia toliau mokytis, o karantine įžvelgia pliusų

LRT KLASIKOS laida „Pakeliui su vasara“, LRT.lt2021.08.02 08:02

Skaidrumo siekiančios tarptautinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovas Sergejus Muravjovas LRT KLASIKAI sako, kad koronaviruso iššauktas karantinas buvo tarsi skrydis į Marsą. Ir ne tik todėl, kad truko septynis mėnesius. Tačiau, anot jo, tai buvo ir naudingas laikas, kuris padėjo sutelkti darbo komandą ir sužinoti naujų dalykų apie save.

S. Muravjovas retai kada išvengia klausimų apie korupcijos suvaldymą bei kitus jo darbinius reikalus. Šįsyk TILS vadovas su malonumu pasakoja apie savo laisvalaikį, pomėgius, norą daugiau sužinoti ir karantino pateiktus iššūkius.


Pašnekovas prisipažįsta laisvu nuo darbo metu mielai užsiimantis sodininkyste. Pasak jo, gera prižiūrėti gėlynus, stebėti, ar gerai auga obelys. Apskritai aš labai mėgstu gamtą, joje labai gerai pailsiu, tikina S. Muravjovas.

„Lietuvos gamta man labai patinka. Aš manau, kad yra labai sveika gebėti pabėgti iš miesto. Nors aš pats nuo gimimo esu vilnietis, tačiau nesu šimtaprocentinis miesto vaikas – augau šeimos vasarnamyje, tad puikiai suprantu, ką reiškia dirbti su akmenimis, cementuoti, kažką auginti, kažką tvarkyti.

Stengiuosi, jei yra galimybė, pabėgti į gamtą bent jau valandai-dviems. Vaikystėje sodas man nebuvo katorga, kur vaikams reikėjo padirbėti. Ne. Man labai patiko važiuoti į sodą. Puikiai suprantu žmones, kurie turi sodybas ir ten gali pabėgti, kartu su vaikais. Juk neužauginsi triušiuko ar šeško, jei nebūsi gamtoje“, – šypsosi S. Muravjovas.

Sergejus sako niekada neapleidęs mokslų. Juos krimto Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Lietuvoje ir Nyderlanduose. Kaip jis pats sako, iki šiol yra studentas, o tiksliau – doktorantas. Man aišku, kad „Transparency International“ aš jau priartėjau prie kompetencijų lubų, pripažįsta jis ir tarsi pateisina savo poreikį mokslui.

„Gal tai šiek tiek pretenzingai skamba, tačiau jaučiu, kad dar šiek tiek ir nustosiu tobulėti. Gavosi taip, kad aš pradėjau vadovauti „Transparency International“ būdamas labai jaunas – man buvo 28-29-eri. Pamenu, kad buvau jauniausias vadovas visame tame pasauliniame tinkle. Dabar, žinoma, reikalai pasikeitė ir yra tų jaunesnių žmonių.

Ir štai kai tu užaugi, tu nori arba tobulėti, arba ne. Aš supratau, kad noriu sužinoti naujų dalykų, – dėsto pašnekovas. – Labai džiaugiuosi pasirinkimu, nes ta akademija, dar kitoks psichologijos pasaulis... Aš nuoširdžiai tikiu, kad tai, ką studijuoju dabar, yra ir „Transparency International“ pasaulinio tinklo dalis. Tai yra savotiška investicija į ateitį.“

Dėstymas man yra kaip teatras, sako ISM Vadybos ir ekonomikos universitete paskaitas studentams skaitęs S. Muravjovas. Pasak jo, šiuo metu padaryti metai pertraukos, tačiau jis planuojantis grįžti dirbti į universitetą.

„Man pasiūlė sukurti ten kursą ir aš su kolege Neringa Mickevičiūte tą studijų kursą sukūrėme. Vėliau tą kursą dėstėme su skirtingais kolegomis. Man tas darbas labai patiko. Aš dėsčiau korupcinių rizikų valdymą. Tai buvo apie tai, kaip įmonei užkirsti kelią neteisėtam elgesiui, kaip suprasti, ar suvaldai visas galimas problemas, ar užbėgai įvykiams už akių“, – dėstyto dalyko koncepciją aiškina pašnekovas.

Karantinas, kaip juokauja S. Muravjovas, buvo patyrimas, „ką reiškia nuskristi iki Marso“. „Nežinau, ar ir atgal, bet bent jau iki Marso, nes truko 7 mėnesius, – juokiasi jis. – O šiaip karantinas sutelkė komandą, atradau kažkokių naujų dalykų apie save. Vertinu šitą patirtį. Ir tikrai nuoširdžiai. Manau, kad tai buvo labai įdomi patirtis, kurios, vis tik, nenorėčiau kartoti.“

Pašnekovo teigimu, darbas „online“ iš pirmo žvilgsnio kėlė daug neramumo ir iššūkių, tačiau vėliau, įsitikinęs jis, išėjo tik į naudą. „Pirmoji banga, bent jau mano toks prisiminimas yra, kad tikrai kažkaip suartino mane su kitais žmonėmis. Tu veiki „online“, kažkaip nesupranti laiko, supranti, kad viskas aukštyn kojom: finansiniai srautai, organizacijos ateitis. Reikėjo juodai dirbti, iš principo suprasti, o kaip gi reikia dalyvauti viešojoje politikoje „online“? Tu supranti, kad sprendimų priėmėjai tinkasi ir bendrauja kažkaip. O kaip pačiam būti tame pokalbyje? Kaip užduoti klausimą tinkamu metu?

Kai rudenį tą „online“ perpratome, tai mes niekada neturėjome tiek daug dalyvių savo renginiuose, ar tiek daug kontaktų. Atrodo, kad kai kurie dalykai iš to karantino liks, o kai kurie – ne. Tačiau tai, kad pradėjome dirbti veiksmingiau ir geriau yra faktas. Tai tas „online“ tam tikra prasme išėjo į naudą“, – tikina skaidrumo siekiančios tarptautinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) vadovas, dėstytojas S. Muravjovas.

Viso išsamaus pokalbio klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.