Veidai

2021.07.29 11:32

Nuo princo Charleso ir ledi Dianos vestuvių prabėgo 40 m.: išsaugotas torto gabalėlis bus parduodamas aukcione

LRT.lt2021.07.29 11:32

Prieš 40 metų ankstyvą liepos 29-osios rytą Londono gatvės buvo pilnos žmonių – minios smalsuolių susirinko tam, kad bent akies krašteliu pamatytų iškilmingą princo Charleso ir Dianos Spencer vestuvių ceremoniją. Viena iš viešnių net 40 m. saugojo šventinio torto gabalėlį, kurį, anot BBC, rugpjūtį ketina parduoti aukcione.

1981 m. liepos 29-ąją maždaug trijų tūkstančių kviestinių svečių akivaizdoje, Šv. Pauliaus katedroje Londone princas Chalesas vedė Dianą Spencer, po ceremonijos tapusią Velso princese.

Įspūdinga šilku, nėriniais ir apie 10 tūkst. perlų dekoruota nuotakos suknelė sunkiai tilpo į karietą, o princesės galvą padabino 18-ojo amžiaus Spencerių šeimai priklausiusi tiara ir aštuonis metrus besidriekiantis veliumas.

Pagal karališkosios šeimos tradiciją, jaunavedžiai pasirodė rūmų balkone pamojuoti susirinkusiai smalsuolių miniai. Balkone pora pasibučiavo ir taip pradėjo jaunavedžių bučinio Bekingemo rūmų balkone tradiciją.

Tiesa, karališkasis bučinys balkone iki šiol apipintas legendų. Vieni spėja, kad jaunavedžiai, paskelbus juos vyru ir žmona, prie altoriaus nepasibučiavo, nes karališkosios šeimos nariams to daryti nereikėtų pagal protokolą. Tačiau yra manančių, kad princas Charlesas tiesiog pamiršo pabučiuoti savo nuotaką, tad norėdamas atitaisyti klaidą, pabučiavo ją rūmų balkone.

Beje, ar galite patikėti, kad dar yra išlikęs gabalėlis vestuvinio poros torto? Šventės viešnia Moyra Smith, gavusi gabalėlį, jį išsaugojo iki šiol, praneša BBC. 2008 m. M. Smith šeima torto gabalėlį pardavė kolekcininkui. Rugpjūčio 11 d. torto gabalėlis bus parduodamas aukcione, spėjama, kad jis gali atsieiti apie 500 svarų sterlingų.

Tiesa, vestuvinis tortas buvo išsaugotas ilgiau nei truko poros santuoka. Velso princas Charlesas ir princesė Diana susilaukė dviejų sūnų, princo Williamo ir princo Harry, tačiau pasakiškomis vestuvėmis prasidėjusi santuoka nebuvo sėkminga. Charlesas ir Diana tarsi pradėjo gyventi atskirus gyvenimus, nors viešumoje vaidino laimingą šeimą.

Tai, ką, poros manymu, puikiai sekėsi slėpti, 1992 m. pasirodžius Andrew Mortono knygai apie Dianą, ėmė lįsti į viešumą. Naujienos apie galimas poros skyrybas vis dažniau mirgėjo žiniasklaidos puslapiuose. Apie savo išgyvenimus rūmuose princesė Diana prakalbo daug atgarsių sulaukusiame 1995 m. interviu BBC žurnalistui Martinui Bashirui. 1996-ųjų rugpjūtį santuoka oficialiai nustojo galioti. Po metų princesė Diana žuvo.

Princas Charlesas 2005-ųjų balandžio 9 d. vedė antrą kartą – Kornvalio kunigaikštienę Camillą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.