Veidai

2021.07.31 08:35

Vienišas 6 vaikų tėvas Bradas Pittas – apie patirtis anoniminių alkoholikų klube ir taurėje skandintus jausmus

LRT.lt2021.07.31 08:35

Nepaisant sėkmės karjeroje, amerikiečių aktoriui, prodiuseriui Bradui Pittui pastarieji keli metai asmeniniame gyvenime nebuvo itin lengvi. Po skyrybų su žmona Angelina Jolie jis 1,5 metų lankė anoniminių alkoholikų klubą ir ten suprato – jausmus, kuriuos nuo jaunystės skandino taurelėje, reikia išlaisvinti. „Visi vyrai sėdėjo ir kalbėjo taip atvirai, kaip nebuvau girdėjęs“, – terapiją prisiminė aktorius.

Prieš Kalėdas gimęs 57-erių B. Pittas trijų vaikų šeimoje buvo vyriausias. Vaikystėje kalbos apie aktorystę dar nesisuko, mat B. Pittas mieliau užsiiminėjo sportu: priklausė golfo, plaukimo ir teniso komandoms. Po mokyklos vaikinas įstojo į Misūrio universitetą ir ėmė krimsti reklamos žurnalistikos mokslus.

Tiesa, likus vos kelioms savaitėms iki studijų pabaigos, B. Pittas, nepajutęs pašaukimo profesijai, išvyko į Los Andželą. Netuščiai, o su tikslu ateitį susieti su visada jį žavėjusiu kino menu.

Iš pradžių būsimajai žvaigždei svajonių mieste teko nešioti skrajutes, tačiau 1987 m. prasidėjusi B. Pitto aktoriaus karjera pamažu tapo sėkminga. Aktoriaus karjeros lūžio tašku tapo 1991 metais pasirodžiusi juosta „Telma ir Luiza“. Ekrane pasirodęs 14 minučių, po jų B. Pittas gavo daugybę pasiūlymų filmuotis.

Sėkmingi filmai sekė vienas po kito – „Dvylika beždžionių“, „Interviu su vampyru“, „Oušeno vienuoliktukas“, „Troja“, „Keista Bendžamino Batono istorija“, „Žmogus, pakeitęs viską“ ir kiti.

Pokyčiai profesinėje srityje naujų vėjų įnešė ir į asmeninį aktoriaus gyvenimą. Jis ėmė susitikinėti su filmavimo aikštelėse sutiktomis aktorėmis: Robin Givens, Jill Schoelen, Juliette Lewis, Gwyneth Paltrow.

Trumpalaikiai B. Pitto romanai baigėsi 1998 m., o 2000 m. jis vedė jį pakerėjusią „Draugų“ žvaigždę Jennifer Aniston. Pora susituokė privačioje ceremonijoje Malibu. Tiesa, po penkerių metų sutuoktiniai nutarė pasukti skirtingais keliais, tačiau ilgai B. Pitto širdis laisva nebuvo – praėjus vos mėnesiui po oficialių skyrybų su J. Aniston, B. Pittas buvo nufotografuotas Kenijoje laiką leidžiantis su Angelina Jolie ir jos sūnumi.

Netrukus juostos „Ponas ir ponia Smithai“ filmavimo aikštelėje susitikusius aktorius plačiai aptarinėti ėmę žiniasklaidos atstovai porą praminė „Brangelina“. Slėptis nebebuvo kur – 2006 m. A. Jolie pastojo. Visgi mylimieji susižadėjo tik 2012 m. Po poros metų jiedu susituokė privačioje ceremonijoje Prancūzijoje, o dar po 2 metų paskelbė apie skyrybas.

Tiesa, per bendro gyvenimo metus B. Pitto ir A. Jolie šeimoje atsirado net 6 vaikai: jiedu įsivaikino sūnus Paxą Thieną ir Maddoxą Chivaną bei dukrą Zaharą Marley, susilaukė dukros Shiloh Nouvel, o 2008 m. B. Pittui ir A. Jolie gimė dvyniai sūnus Knox Léon ir dukra Vivienne Marcheline. Dukrą Shilohą A. Jolie gimdė Namibijoje. Tėvai savo sprendimą grindė tuo, jog Afrikoje jie galėjo bent šiek tiek atsikvėpti nuo pernelyg didelio žiniasklaidos dėmesio.

2016 m., per skyrybas su A. Jolie, B. Pitto gyvenimas ėmė slysti žemyn. Pirmiausia aktorių supurtė skandalas, atkreipęs net FTB dėmesį. Buvo kalbama, jog pareigūnams paskambinęs anonimas pranešė, kad privačiu lėktuvu skrendantis B. Pittas galimai susikivirčijo su vienu iš savo vaikų. Aktorius buvo kaltinamas smurtavimu, tačiau tyrimo išvados buvo palankios B. Pittui – jis buvo pripažintas nekaltu.

Vėliau leidiniui „GQ“ B. Pittas sakė, kad šeima jam – svarbiausia. „Gulėdami mirties patale, žmonės negalvoja apie tai, ko jie pasiekė ar ją įsigijo. Jie kalba apie tuos, kuriuos myli, arba apie tai, ko gailisi. <…> Vaikai – tokie švelnūs. Jie viską sugeria. Jiems reikia, kad juos laikytum už rankos ir viską paaiškintum. Kai būnu pavargęs po darbo, aš jų negirdžiu. Norėčiau pasitaisyti“, – atviravo daugiavaikis tėvas.

Nepraėjus nė savaitei po incidento lėktuve, A. Jolie padavė B. Pittą skyryboms. Vėliau aktorius neslėpė, kad ilgą laiką turėjo rimtų problemų su alkoholiu. 2016 m. jis pradėjo lankyti anoniminių alkoholikų užsiėmimus.

Leidiniui „The New York Times“ B. Pittas atviravo, kad jį sujaudino grupėje sutiktų vyrų atvirumas. „Visi vyrai sėdėjo ir kalbėjo taip atvirai, kaip nebuvau girdėjęs. Tai buvo saugi vieta, kurioje nebuvo teisimo, todėl nereikėjo teisti savęs“, – sakė B. Pittas. Ir iš tiesų – nė vienas grupės narys žiniasklaidai nepapasakojo nė vienos jo istorijos, pridūrė aktorius.

Atsiimdamas apdovanojimą „National Board of Review“ apdovanojimuose, B. Pittas už paramą ir pagalbą sveikstant nuo alkoholizmo dėkojo ir aktoriui, kino kūrėjui Bradley Cooperiui. „Išsiblaiviau vien šio žmogaus dėka. Nuo tada kiekviena mano diena – laimingesnė. Myliu tave ir dėkoju tau“, – į savo likimo brolį kreipėsi B. Pittas.

Kol B. Pittas tvarkėsi su didžiuliais gyvenimo pokyčiais, imta spėlioti, kad garsųjį aktorių ištiko vidurio amžiaus krizė. Tiesa, tokios kalbos jam pačiam kėlė šypseną. „Vidurio amžiaus krizę suprantu kaip baimę pasenti, mirties baimę ir „Laborghini“ pirkimą. Tiesą sakant, pastaruoju metu man šie automobiliai visai nieko“, – 2017 m. leidiniui „GQ“ sakė aktorius.

Tame pačiame interviu B. Pittas prisipažino nuo pat studijų metų mėgęs svaigintis, mat tai buvo puikus būdas pasimiršti ir pabėgti nuo minčių bei problemų. „Nebuvo nė dienos, kai išėjęs iš universiteto negerčiau, nerūkyčiau suktinės ar dar ko nors. <…> Bėgu nuo jausmų. Labai labai džiaugiuosi, kad tuo nebeužsiimu.

Vos sukūręs šeimą viską mečiau, išskyrus alkoholį. Bet ir jis tapo problema, nes gėriau per daug. Dabar vėl jaučiu jausmus. Manau, tai žmogaus pokyčių dalis: arba juos visą gyvenimą neigi, arba juos išgirsti ir leidi jiems skleistis“, – leidinio „GQ“ žurnalistui Michaeliui Paterniti 2017 m. sakė B. Pittas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.