Veidai

2012.06.23 11:12

Indas dalyvaus prezidento rinkimuose, kad įrodytų, jog yra gyvas

LRT.lt 2012.06.23 11:12

Mirusiu paskelbtas indas nusprendė kandidatuoti kitą mėnesį vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose ir taip įrodyti, kad yra gyvas. 

Mirusiu paskelbtas indas nusprendė kandidatuoti kitą mėnesį vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose ir taip įrodyti, kad yra gyvas.

32 metų virėjas Santoshas Kumaras Singhas jau devynerius metus bando pareigūnams įrodyti, kad yra gyvas. Jo aukštos kastos giminaičiai vyrą mirusiu paskelbė po ginčo, kilusio tuomet, kai jis nusprendė vesti dalitę moterį, priklausančią neliečiamųjų kastai, praneša telegraph.co.uk.

Vyras rašė laiškus šalies premjerus, tačiau nesėkmingai, o dabar tapo vienu iš 12 kandidatų į prezidentus, tikėdamasis, kad dokumentai padės įrodyti jo egzistavimą.

Iš savo kaimo dirbti į Mumbajų S. K. Singhas išvyko 2000 metais. Ten jis įsimylėjo ir vedė dalitę moterį. Kai po trejų metų jis grįžo namo pristatyti nuotakos savo aukštos kastos giminaičiams, šie jam pasakė, kad jis užtraukė jiems gėdą ir vyrą išvijo.

„Jie paskelbė mane dingusiu be žinios, o vėliau tai virto mano mirties liudijimu. Kaimo gyventojai net atliko laidotuvių ceremonijas ir dalino išmaldą vargšams, kad įrodytų, jog aš miręs“, – pasakojo jis.

„Kai kurie mano giminaičiai padedami policijos pasisavino mano 12,1 akrų žemės. Prašiau policininkų padėti, bet jie mane užsipuolė. Jie sakė: „Kol kas esi miręs tik oficialiuose dokumentuose. Jei nepaliksi šio kaimo, tikrai būsi miręs“, – pridūrė vyras.

Mirties liudijimo panaikinti nepadėjo ir teisiniai veiksmai, o iš vyriškio uošvės žmonės tyčiojasi dėl to, kad ši leidusi dukrai „ištekėti už numirėlio“.

Kai S. K. Singhas apsilankė policijos nuovadoje Delyje, norėdamas parašyti pareiškimą, paneigiantį jo „mirtį“, jam buvo pasakyta, kad jis pirmiausiai turi padaryti nusikaltimą, ir tik tuomet bus užvesta byla.

„Užpildžiau pretendento į prezidento postą dokumentus norėdamas įrodyti, kad esu gyvas. Nenoriu būti prezidentu. Tik noriu įrodyti, kad esu gyvas. Jei vyriausybė negali paskelbti manęs gyvu, tuomet prašau jų mane nužudyti ir išduoti tikrą mirties liudijimą mano vardu“, – pridūrė jis.