Veidai

2021.07.23 16:38

Džordanos planas surengti koncertą prie Kauno pilies žlugo, jos vyras niršta dėl savivaldybės sprendimų

LRT.lt2021.07.23 16:38

Atlikėja Džordana Butkutė savo socialinio tinklo paskyroje pasidalijo savo vyro ir vadybininko Elegijaus Strasevičiaus mintimis. Vyras apgailestauja, kad žiūrovai neišvys įspūdingo koncerto prie Kauno pilies – renginiui raudoną šviesą uždegė Kauno savivaldybė.

„Džordanos superšou, kurio Kaune nebus.

Esu labai, labai piktas, o jei visai tiesiai šviesiai – įsiutęs taip, kad net dūmai iš ausų rūksta. Jaučiuosi taip, lyg vidury baltos dienos iš mūsų būtų įžūliai atimtas, pavogtas didelis, brangus ir žiauriai geras kūrinys. Jaučiuosi taip, kaip ir turi jaustis žmogus, iš kurio pavogė svajonę“, – rašoma įraše.

„Kol kas tiesiog įsivaizduokite – skelbiamas Džordanos superkoncertas, megašou su žvėriškai daug visko – scena sulig penkių aukštų daugiabučiu, kuri atima žadą, pačių geriausių šviesos dailininkų sukurti beprotiškai įspūdingi efektai, kokius galima pamatyti tik didžiausiuose arenų koncertuose ir tai ne visada – tokie vykdavo kažkada, prieš šį nelemtą karą velniai žino su kuo.

Pirotechnika. Daug pirotechnikos. Labai daug pirotechnikos. Pragaro liepsnų mašinos. Daug ugnies. Lazeriai. Galybė fantastiškų lazerių, kokių dar nematėte. Žinoma, koncertas be muzikos – ne koncertas. Tai štai jums prie viso to dar pusantros valandos geriausių Džordanos dainų – senų, naujų, bet tik geriausių.

Ir visa tai vyktų ne kažkokiam aerodrome ar kitame Kauno užkampyje, o pačioje mūsų mylimo miesto širdyje – prie Kaune pilies. Vietoje, kurią galima pasiekti pėsčiomis, ar taksi, ar dviračiais, ar paspirtukais – kaip tik nori. Norėtumėte tokio koncerto?“ – socialinio tinklo įraše retoriškai klausia jis.

Elegijus neabejoja – tokiame koncerte norėtų apsilankyti tūkstančiai. „Ir mes labai norėjome. Ir jau buvome pasiruošę rugsėjį jį įgyvendinti. Turėjome ir policijos, ir paveldosaugos leidimus – detaliai susidėliojome architektūrinį planą, kaip nesugriauti pilies ir kaip nustebinti kauniečius, kad visi liktų superlaimingi. Beliko gauti varnelę savivaldybėje.

Išsiunčiu jiems prašymą, tikėdamas, kad tai labiau formalumas. Bet savo paties nuostabai gaunu žodinį, o vakar – ir oficialų rašytinį atsakymą. Ir ten juodu ant balto išdėstyta, kad kabinetiniai sprendėjai per posėdį nutarė, kad pačiai koncerto idėjai jie kaip ir pritartų, bet tikrai ne vidury Kauno, ne prie pilies, nes ten neva trukdytų eismui, nes aplink vyksta visokie kelio darbai, remontai“, – vardija jis.

Atlikėjos vyras ir vadybininkas patikino, kad bandė susitikti su savivaldybės atstovais. „Norėjau diskutuoti apie rekonstrukcijas ir koncertą, ir policijos pritarimą, ir eismo bei srautų reguliavimo planuotes mūsų renginio dieną. Būčiau atrėmęs bet kokį jų argumentą brėžiniais, kuriuos jau turėjau ir logika, kurią šiaip jau turiu visada. Būtume išdiskutavę kartu kiekvieną klaustuką, jei tokių jiems kyla.

Manote, kas nors leido atvažiuoti ir susitikti? Ne. Sakė, skambinti. Skambinau. Manote, kalbėjo telefonu? Čia gi Olimpas. Dievukai tiek užsiėmę savo reikaliukais, kad kur ten jiems iki kokybiškų super renginių Kaune. Mano, Džordanos ir jūsų Kaune“, – tęsė jis.

Elegijus svarsto, kodėl kiti miestai surengia ne vieną didžiulį koncertą, o iš Džordanos buvo atimta galimybė koncertuoti prie Kauno pilies: „Sako, rinkitės kitą vietą, juk yra. Kokią?! Seną Aleksoto aerodromą, kuris mums netinka? Kauno Dainų slėnį, kuriame nei vieno sveiko suolelio? Nemuno salą, kurioje viskas perkasta ir vyksta statybos? Prie ko čia tai, kai turime Kauno pilies puikiausią teritoriją, kurioje, beje, sėkmingai vyksta įvairus renginiai ir nė vieno sveikos logikos argumento, kodėl ten negalėtų vykti mūsų koncertas?

Be to, Kaunas siūlytų pagalvoti apie areną. Ačiū už pasiūlymą – pagalvojome. Tik arenoje tuo metu vyks futbolas. Ir dar arenoje galimai siautės virusai. O prie Kauno pilies tuo metu nevyks nieko. Nieko. Ir koncertas Džordanos nevyks, nors iki skausmo gaila, neįvyks“, – apgailestauja Elegijus.

Visas tekstas – socialinio tinklo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.