Veidai

2016.08.12 21:41

Lenkijoje prasidėjo nacių traukinio su lobiu paieška

ELTA 2016.08.12 21:41

Ieškodama mįslingo nacių traukinio, vokiečių ir lenkų komanda penktadienį Lenkijos pietvakariuose pradėjo kasinėjimo darbus, praneša agentūra AFP.

Mes atitvėrėme teritoriją ir pradėjome šalinti brūzgynus, žurnalistams sakė aktyvistų komandos atstovas Andrzejus Gaikas. Jis su kolegomis spėja, kad per Antrąjį pasaulinį karą netoli Valbžycho po žeme buvo paslėptas šarvuotas ir galbūt lobių prikimštas nacių traukinys.

Kalnakasybos akademijos Krokuvoje ekspertai, ištyrę teritoriją, gruodį atmetė galimybę, kad po žeme yra paslėptas traukinys. Tuo tarpu požeminio tunelio egzistavimo dėl anomalijų teritorijoje jie neatmetė.

„Traukinys nėra adata šieno krūvoje – jei jis čia yra, mes jį rasime, – sakė A. Gaikas. – Jei rasime tunelį, tai taip pat bus sėkmė. Traukinys galbūt paslėptas tunelyje.“

Mėgėjai tyrinėtojai nori į žemę šešių metrų gylyje iškasti tris štolnes, kurių kiekvienos ilgis sieks šimtą metrų. Teritorijoje dirba apie 60 žmonių.

Darbus finansuoja patys aktyvistai ir rėmėjai. Lenkijos institucijos nesutiko prisidėti prie projekto.

Lenkijoje jau daug dešimtmečių netyla gandai apie du dingusius nacių traukinius, pilnus aukso, papuošalų ir meno kūrinių. 2015 metų rugpjūtį lenkas Piotras Koperis ir vokietis Andreas Richteris paskelbė po tyrinėjimų georadarais radę įrodymų apie vieno tokio traukinio egzistavimą. P. Koperis dabar lenkų stočiai TVP sakė, kad kasinėjimo darbai jau kitos savaitės ketvirtadienį suteiks aiškumo.

Neabejojama, kad naciai netoli Valbžycho aplink Ksiažo pilį karo belaisviams buvo nurodę įrengti milžinišką požeminę tunelių sistemą. Teritorijoje turėjo būti įrengta būstinė Adolfui Hitleriui rezidencija.