Veidai

2021.07.21 07:30

Bjellės atostogų receptas – nakvynė hamake ir pasivaikščiojimai lietuje

Toma Andrulytė, LRT.lt2021.07.21 07:30

Dainininkė, asociacijos LATGA tarybos prezidentė ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Įdomiosios atostogos“ vedėja Raminta Naujanytė-Bjelle po Lietuvą keliauja ir darbo reikalais, ir laisvalaikiu. Pajūris, Vilniaus kraštas ir gimtoji Ukmergė yra tos vietos, kur atlikėjai gera sugrįžti. Ypač jei gali pasimėgauti gamtos prieglobsčiu.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką galima pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

Atlikėja sako, kad keliones dažniausiai derina su darbo reikalais, bet kaip ir dauguma žmonių mėgsta nuvažiuoti prie jūros. Tačiau jei spaudžia laikas, ji išmaišo Vilniaus apylinkes. „Vilniaus rajonas ir Neries regioninis parkas yra mano mylimos trumpalaikio poilsio vietos“, – sako Bjelle.

Atostogoms su draugais

LATGA tarybos prezidentė teigia, kad kiekvienas poilsį renkasi pagal pomėgius. Vieni mėgsta aktyvų laisvalaikį, kiti pasyvų, treti renkasi dvarus ir pilis, ketvirti – gamtą. Tačiau viena vieta, pašnekovės manymu, kai kurių žmonių nepelnytai užmiršta.

„Aš labai mėgstu gamtą, miškus, rezervatus. Bet pirmas dalykas, šovęs į galvą, yra Velnio duobė (Trakų r.)“, – atostogų idėjomis dalijasi R. Naujanytė.

Nakvynės idėja – hamakas

Ramintai naujovė, rekomenduota kai kurių keliaujančių draugų, yra nakvynė hamake po atviru dangumi. Dainininkė siūlo įsitaisyti kurioje nors leistinoje vietoje ir pabandyti taip užmigti.

Tokia pramoga yra atlikėjos gimtajame Ukmergės rajone. „Labai linkiu apkeliauti Ukmergės rajoną. Ten yra gana naujas kempingas „River Camp“, labai puiki aplinka, mėgstama ir tarptautinių keliautojų“, – sako Bjelle.

Nesislėpkite užklupus lietui

Kelionės ne visuomet pavyksta taip, kaip suplanuota. Tačiau jei jus keliaujančius netikėtai užklupo lietus, niekur nesislėpkite. Atvirkščiai – pasak Ramintos, drąsiai eikite į gamtą.

„Lietus yra nuostabi gamtos stichija, ja reikia mėgautis, o ne verkšlenti, kad lyja. Blogo oro nėra“, – įsitikinusi pašnekovė.

Kelionėms Lietuvoje – trys R. Naujanytės-Bjelle poilsio vietos: jos gimtasis Ukmergės kraštas su jaukiais kempingais, savo gamtos perlais stebinančios Vilniaus rajono apylinkės ir lietuvių pamėgtos pajūrio vietovės, tokios kaip Neringa. Nepraleiskite progos jų aplankyti šią vasarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.