Veidai

2021.07.23 07:19

Algį Kriščiūną ir Jurgą Baltrukonytę gyvenime ir kūryboje artina konfliktų sprendimai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.23 07:19

Žmonės tuokiasi ir skiriasi – kartais drauge praleidę ir 20, ir dar daugiau metų. Vieno recepto, kaip gyventi ilgai ir laimingai, žinoma, nėra, tačiau kas menininkui Algiui Kriščiūnui ir rašytojai bei žurnalistei Jurgai Baltrukonytei padeda išlaikyti gražius santykius ir gyvenime, ir kūryboje?

Palangoje šiuo metu laiką leidžianti pora tikina – laimingi santuokoje praleistų metų tikrai neskaičiuoja.

„Man atrodo, svarbu ne metai, kuriuos nugyvenai, bet artumas ir patirtys, kurias patyrei. Per tas patirtis ir ateina vienas kito supratimas, santykių tvirtumas. Kuo daugiau turi bendrų patirčių, sėkmių ir nesėkmių, patirtų kartu, tuo tas santykis tvirtesnis“, – svarsto A. Kriščiūnas.

Sutuoktiniai visą laiką kartu ir dirba toje pačioje srityje, nuo ryto iki vakaro būna drauge kiekvieną dieną. Tai, tiki menininkas, pats geriausias santykių išbandymas.

Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas metų kartu neskaičiuoja: svarbiau kartu išgyventos patirtys

„Mūsų šeimoje pliusas turbūt yra tai, kad abu esame kūrybininkai, todėl kartu generuojame visas idėjas. Santykiuose man labai svarbu, kad žmogus nenusibostų, neatsirastų monotonijos. Mūsų nei darbe, nei gyvenime monotonija nekvepia – kiekvieną dieną vyksta ir kūrybiniai ginčai, ir ginčai dėl buitinių smulkmenų“, – atvirauja J. Baltrukonytė.

Pasak žurnalistės, apskritai dažniausiai šeimose žmonės ginčijasi dėl paprastų banalių dalykų, kuriuos būtų galima tučtuojau išsiaiškinti ir nekaupti jų širdyje, kas paskui virsta dideliais dalykais. Arba visada galima viską paversti juokais – priduria A. Kriščiūnas.

„Reikia suvokti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas. Mano pasaulio supratimas yra vienoks, Jurgos – kitoks, bet mes galime sugyventi kartu, aš nepuolu jai aiškinti, kas yra tikroji tiesa, nes tikrosios tiesos nėra. Man atrodo – svarbesnis buvimas kartu ir santykis. Santykis turėtų būti toks, kuriame norisi būti, o ne ginčytis ir įrodyti savo tiesą“, – pasakoja menininkas.

J. Baltrukonytė pažymi, kad reikia žmogui duoti ir daug laisvės, juo pasitikėti. A. Kriščiūno darbai taip pat pasakoja apie žmones ir jų santykius.

Apie vieną paveikslų autorius kalba taip: „Šis paveikslas – būtent apie tarpusavio ryšį. Čia žmonės kalbasi senoviniu vaikišku pseudotelefonu, sudarytu iš dviejų skardinių puodelių, surištų virve. Ta virvė kartais nutrūksta, kaip ir mūsų ryšys, bet mes vis tiek jį surišame, surišame ir surišame.

Ilgainiui ta virvė pasidaro pilna mazgelių, o įdomiausia dalis ta, kad kuo daugiau kartų surišame virvę, tuo ji labiau trumpėja, tuo esame arčiau vienas kito. Galvoju, kuo daugiau išsprendžiame konfliktų per kartu nugyventus metus, tuo arčiau vienas kito esame. Konfliktų sprendimas, o ne santykių nutraukimas yra svarbiausias.“

Plačiau – liepos 17 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas metų kartu neskaičiuoja: svarbiau kartu išgyventos patirtys
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.