Veidai

2021.07.22 07:43

Eskedar Tilahun: kai klausai arabiškos muzikos, net lietuviškas vėjas atpučia Sacharos karštį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.22 07:43

Kiek skaitome, tiek akiratis ir plečiasi, sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ skilties „Rekomendacijos“ pašnekovė – verslininkė ir visuomenininkė Eskedar Tilahun. Iš kokių kūrinių ji semiasi įkvėpimo ir stiprybės?

Muzikos daug ir ji pagal nuotaiką – nuo džiazo iki popmuzikos, senegalietiškų ar arabiškų motyvų turinčios muzikos. E. Tilahun teigia: muzika jai buvo svarbi ir traukiantis iš gimtosios Etiopijos, kai kitų šalių kultūrą, papročius, supratimą galėjo atrasti būtent per muziką ir kalbą.

„Kartais, kai klausai arabiškos muzikos, net lietuviškas vėjas atpučia tau Sacharos karštį, smėlio kvapą“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Eskedar Tilahun rekomenduoja: įkvėpianti knyga, filmas ir muzika

Viena mėgstamų visuomenininkės dainų – dainininkų Stingo ir Chebo Mami dueto daina „Desert Rose“, tačiau jeigu reikėtų išsirinkti vieną muzikos kūrėją, tai būtų Mulatu Astatke, nedvejoja moteris. Jis – Afrikos džiazo tėvas, jo kūriniai labai įdomūs, o jų galima klausytis įvairiose muzikos platformose.

Kiek skaitome, tiek gyvenimas plečiasi, mano E. Tilahun. Knygas nuo vaikystės skaitydavusi ir naktimis ji girdėdavo, kad susigadinsianti akis, o dabar šypsosi – taip pat daro jos dukra. Anksčiau mėgusi romanus, dabar daugiausia renkasi saviugdos, psichologinę literatūrą.

„Visai neseniai perskaičiau Dano Simmonso knygą „Hyperion“. Tai mokslinė fantastika, man buvo labai įdomu vien dėl to, kad ten kalbama apie žmogaus norą gyventi amžinai, apie nemirtingumą, dirbtinį intelektą mūsų gyvenime. Tokie dalykai kelia klausimą, ar tikrai norėtum gyventi amžinai?“ – pažymi ji.

Visai neseniai E. Tilahun ėmė skaityti Jordano B. Petersono knygą „12 gyvenimo taisyklių“. Ją iš Etiopijos kilusi moteris rekomenduoja rasti laiko perskaityti kiekvienam.

Pastarąjį 10-metį filmų žiūrėjo nedaug, bet dabar vėl vakarais ar savaitgaliais laiką leidžia su kinu. Vienas iš labiausiai įstrigusių filmų – režisieriaus Ryano Murphy juosta „Valgyk, melskis, mylėk“.

„Kaip tokio amžiaus moteriai tam tikrame gyvenimo etape reikėjo sustoti, nusiraminti, viską pakeisti. Kartais prarandi norą, tikėjimą, kad į tavo gyvenimą ateis meilė. Bet ji gali ateiti įvairiausiais būdais. Man labai patiko, kaip filme „Valgyk, melskis, mylėk“ pagrindinį vaidmenį atliekanti Julia Roberts atranda dalykus, kai išvykusi iš savo šalies į Indiją įmerkia save į visiškai kitokią kultūrą... Tai gražus, lėtas filmas“, – sako E. Tilahun.

Iš kitų girdinti, kad ir jos pačios gyvenimas – lyg filmo scenarijus, verslininkė šypsosi pati tai jaučianti. Toks gyvenimas – labai dinamiškas, su milžiniškais pokyčiais ir savęs atradimu tolimoje nuo gimtinės šalyje – jai įdomus.

Plačiau – liepos 17 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Eskedar Tilahun rekomenduoja: įkvėpianti knyga, filmas ir muzika
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.