Veidai

2021.07.17 21:22

Princesę Dianą „The Crown“ įkūnijusi Emma Corrin – jautri maištininkė, neapsiribojanti tik aktoryste

LRT.lt2021.07.17 21:22

25-erių aktorė Emma Corrin šypsosi, kad princesės Dianos tema jos nepaleidžia visą gyvenimą, tad sužinojusi, kad jai siūloma suvaidinti šviesios atminties Velso princesę, kone nualpo. Tiesa, E. Corrin neapsiriboja vien vaidyba ir neatmeta galimybės, kad ją atrasime ne tik kaip prestižinius apdovanojimus pelniusią aktorę.

Šią savaitę paskelbti rudenį vyksiančių „Emmy“ apdovanojimų nominantai. į daugiausia statulėlių – po 24 – šiemet pretenduoja „Disney+`s“ serialas „Mandalorietis“ (angl. „The Mandalorian“) ir „Netflix“ serialas „Karūna“ (angl. „The Crown“). Pastarasis jau yra pelnęs 50 įvairiausių apdovanojimų, tarp jų – BAFTA, 7 „Auksiniai gaubliai“, 3 „Emmy“, iškovoti ankstesniais metais ir kt.

Apie britų karališkąją šeimą pasakojantis serialas sulaukia įvairių vertinimų – dalis britų neabejoja, jog tokie serialai kaip šis gadina karališkosios šeimos įvaizdį ir reputaciją. Pastebima, kad serialas tarsi kurtas princesės Dianos šalininkų, o, pavyzdžiui, princas Charlesas atrodo nekaip – susidaro įspūdis, jog karališkoji šeima su princese elgėsi prastai.

Ir praėjus daugiau kaip 20-iai metų po mirties princesės Dianos istorija nenueina užmarštin – net princui Harry atsitraukus nuo karališkosios šeimos, dėmesio princesė Diana sulaukia daugiau.

Būtent princesės Dianos vaidmuo seriale „The Crown“ išgarsino ir 25-erių britų aktorę Emmą Corrin, artėjančuose „Emmy“ apdovanojimuose pretenduojančią tapti geriausia draminio serialo aktore. Beje, „Auskinis gaublys“ – jau jos rankose, taip pat ir Televizijos kritikų apdovanojimas bei Aktorių gildijos statulėlė.

Kaip interviewmagazine.com pasakojo pati aktorė, sulaukusi pasiūlymo ketvirtame serialo sezone įkūnyti princesę Dianą kone nualpo. Tiesa, prisiminė ir istoriją, nutikusią jos mamai Juliette Corrin. Kai pasaulį apskriejo žinia apie tragišką princesės Dianos mirtį, Julliete su mažyte dukra Emma ant rankų užsuko į kavinę Londono geležinkelio stotyje.

Kavinės darbuotojai neteko žado – moteris buvo beprotiškai panaši į ką tik žuvusią Velso princesę. „Droviuosi pasakoti šią istoriją, nes ji skamba per daug beprotiškai, kad būtų tikra, – sakė aktorė. – Tačiau Dianos tema mane lydi per gyvenimą.“

Aktorė prisipažįsta, kad po vaidmens užgriuvęs milžiniškas žinomumas gąsdina, taip pat ir užkrauna nemenką atsakomybę. „Juolab kad esu keistoje situacijoje – pamenu, kaip 2011-aisiais buvau minioje prie Bakingamo rūmų ir mojavau narcizų puokšte per princo Williamo ir Kate Middleton jungtuves. Dabar man tenka įkūnyti jo šviesios atminties motiną. Stengiuosi negalvoti apie man tekusią atsakomybę, kad tai man nepakištų kojos.“

Kaip rašoma theguardian.com, yra neabejojančių, kad E. Corrin užgožė net visame pasaulyje žinomos Gillian Anderson įkūnytą Margaret Thatcher. Mergina atskleidžia, kad šiam vaidmeniui kruopščiai ruošėsi – dokumentinę medžiagą apie Velso princesę peržiūrėjo kelioliką kartų, o jos balso ir tarties subtilybių mokėsi su mama.

„Kadangi mano mama – kalbos terapeutė, ji man padėjo. Be to, žiūrėdama dokumentiką ir pati atkreipiau dėmesį, koks įdomus ir prikaustantis Dianos balsas. Unikalus. Tiesa, atrodo, kad jis visuomet skambėjo kiek liūdnai“, – pastebėjo aktorė.

Ji džiaugėsi, kad jos sukurtas vaidmuo – toks daugiasluoksnis. „Buvau sužavėta Dianos jaunystėje. <...> Ji susižadėjo dar būdama paaugle. Tai labai trapu – juk net nežinai, kas esi. Tapus karališkosios šeimos nare, iš jos buvo reikalaujama labai daug. Ir iškęsti ji turėjo nepaprastai daug.“

E. Corrin didžiuojasi šiuo savo darbu, tačiau paklausta, kaip pasirinko aktorės kelią, ji atsiduso neprisimenanti. „Labiau įstrigo tai, kad vaikystėje daug rašiau ir turėjau lakią vaizduotę“, – kalbėjo aktorė. Porą kartų atmetusi kvietimą stoti į dramos mokyklas, pasirinko studijuoti edukologiją ir sako, kad Kembridžo universitete prabėgo trys geriausi jos metai. Panašiu laikotarpiu po truputį į jos gyvenimą įsiliejo ir vaidyba.

Žvelgdama į ateitį, theguardian.com ji sako matanti save ne tik ekrane – galbūt sukurs scenarijų ar pan. Ypač apie tai ji susimąsto dėl kino industrijoje vis dar egzistuojančio požiūrio į moteris – jos nuomone, moterys aktorės vis dar labai dažnai yra vertinamos pagal išvaizdą.

„Užaugome tokioje kultūroje ir ji yra giliai įsiskverbusi į mūsų sąmonę. Mane tai pykdo ir stengiuosi daryti viską, kas mano valioje, kad nekeisčiau savęs tik dėl kitų malonumo“, – dėsto ji. Išsiuntusi ne vieną pačios rašytą scenarijų kino kompanijoms mergina sako besijaučianti kaip smulki žuvelė plačiame vandenyne, tačiau tikisi, jog kada nors jai pasiseks ir ji galės prisidėti prie tam tikrų pokyčių kino industrijoje ir visuomenėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.