Veidai

2021.07.15 07:35

Lietuvą išnaršiusi Beata pasidalijo atradimais: susidomėjimą gimto miesto apylinkėmis sužadino knyga

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.07.15 07:35

Laidų vedėja ir kūrėja Beata Nicholson portalui LRT.lt sako, kad dažnai Lietuvą ji atranda dirbdama – drauge su kūrybine komanda keliaudama kalbinti pašnekovų „Beatos virtuvei“. Ir šią vasarą ji pamatė nemažai – jau ruošiamas naujas laidos sezonas. Tiesa, Beata tikisi, kad darbų sūkury liks laiko ir atostogoms su šeima, ir dalijasi savo atradimais. 


Savaitgalio išvyka

Anot B. Nicholson, rengdama laidas ji ne tik pamato dar nematytus šalies kampelius, bet ir kai kuriuos kraštus atranda iš naujo.

„Man pastarojo meto atradimais tapo Kaunas ir Klaipėda. Uostamiestyje praėjusiais metais su šeima leidome atostogas, šiemet porą kartų vykau į Kauną. Kiek ten visko yra – ir restoranų, ir kavinių, ir sutvarkytų ar atnaujintų gatvių. Taigi vietoje Milano, Paryžiaus ar kito Europos miesto, į kurį išsiruošdavote savaitgaliui, dabar galite iš naujo atrasti vieną iš didžiųjų Lietuvos miestų“, – patikina ji.

Beje, Vilnius yra viena iš nedaugelio Europos sostinių, kurių senamiestį galima apžiūrėti iš oro baliono. B. Nicholson šią pramogą yra išbandžiusi ir mielai pakiltų virš Vilniaus dar sykį. Mėgstantiems grožėtis įstabiomis panoramomis ji taip pat siūlo išbandyti šią pramogą.

Laisvalaikis su vaikais

Tiems, kas dienai ar savaitgaliui ieško vietos su vaikais, B. Nicholson rekomenduoja atrasti mažesnius šalies miestus – Zarasus, Molėtus, Anykščius ar bet kurį kitą. „Dabar turizmas yra puikiai išvystytas ir tikrai patogu keliauti su mažaisiais.

Tačiau sakau, kad visada geriausia patarimų klausti vietos gyventojų arba užsukus į miesto turizmo ir informacijos centrą. Pati, išsirinkusi miestą, būtinai patikrinčiau, ką rekomenduoja turizmo informacijos centrai. Kartais idėjų atrandu socialiniuose tinkluose – ten taip pat pamatau puikių vietų ir informaciją išsaugau atostogų sezonui“, – sako žurnalistė.

Iš Kėdainių kilusi Beata svarsto supratusi, kad ir savo gimtojo miesto apylinkių gerai nepažįsta. „Perskaičius Sonatos Dirsytės knygą „Fata Morgana“ atsirado naujas susidomėjimas. Žinau, kad romano keliais rengiamos ekskursijos po Kėdainius, tikiu, jog būtų labai įdomu, tad tikiuosi, kad pavyks prie ekskursijos prisijungti ir man“, – sako B. Nicholson.


Ilgesnėms atostogoms

Nepaprastai žavi, anot Beatos, Žemaitija ir Mažoji Lietuva, kurių pakraščius skalauja Baltijos jūra, o Kuršių nerija nenustoja stebinti savo grožiu. „Mažoji Lietuva tiesiog užbūrė – patiko Kintai, tikiu, kad dažnam būtų įdomu užsukti į Vydūno muziejų. Gražių vaizdų pamačiau klajodama Aukštumalos pelkės pažintiniu taku...“ – vardija Beata.

Beatos virtuvė. Vilioja ir gardžiu maistu, ir pramogomis: Kintuose veiklos sau atras kiekvienas

Ir Neringoje ji sakosi visuomet surandanti, ką pamatyti ir nuveikti, pavyzdžiui, Juodkrantėje, apie ją plačiau – laidos įraše.

Beatos virtuvė. Idilė Juodkrantėje: lėtas gyvenimas, skaniausio kugelio paslaptis ir tikros žuvienės receptas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.