Veidai

2016.08.09 09:13

Aukcione pasiūlys automatinį vyno pilstytoją ir tikrą olimpinį medalį

Londone aukcionas „Christie`s“ surengė itin originalių daiktų parodą, skirtą artėjančiam „Išskirtinių daiktų“ aukcionui. Čia bus galima įsigyti ir mechaninį vyno pilstytoją, ir tikro aukso olimpinį medalį, kuris daugiau kaip prieš šimtą metų buvo įteiktas olimpinių golfo varžybų nugalėtojui.

Tarp aukciono eksponatų yra ir įspūdinga garsiųjų „Leica“ fotoaparatų kolekcija. Čia yra net 107 fotokameros, pagamintos nuo 1913 m. iki XXI amžiaus pradžios.  Kolekcija įvertinta puse milijono eurų. 

Kitas eksponatas – praeito amžiaus pradžioje sukurtas aparatas, kuris pats atkemša vyno butelį ir pripila taures. Dabartiniais robotų  laikais jis atrodo šiek tiek griozdiškas, bet jis veikia ir įrenginiui net nereikia elektros.

Sporto mėgėjams siūlomas unikalus 1904 m. Sent Luiso olimpinių žaidynių medalis, kurį gavo golfo rungtynių nugalėtojas  Robertas Hunteris. Golfas buvo žaidžiamas tik 1900 ir 1904 m. olimpinėse žaidynėse ir tik dabar, po šimto metų, sugrįžo į Rio olimpiadą.

Dar vienas neeilinis eksponatas – garsiojo Titaniko žibalinių lempų prižiūrėtojo raktai.

Aukciono, kuris bus surengtas rugsėjo pradžioje, organizatoriai tikisi, kad kolekcininkai paklos už juos ne mažiau kaip 7 tūkstančius svarų.