Veidai

2021.07.13 11:45

Puikiai žinomam aktoriui Harrisonui Fordui karjeros pradžioje nesisekė – buvo ėmęs dirbti dailide

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.13 11:45

Liepos 13-ąją prieš 79 metus gimė amerikiečių aktorius Harrisonas Fordas. Dabar jis geriausiai žinomas iš tokių garsių kino juostų kaip „Indiana Džounsas“ ir „Žvaigždžių karai“. Visgi karjeros pradžioje vaidinti jam nesisekė, todėl kurį laiką jis buvo ėmęsis kito amato – dailidės.

H. Fordas gimė 1942-ųjų liepos 13-ąją Jungtinėse Valstijose, Čikagoje, Ilinojuje, bet užaugo užmiestyje. Baigęs koledžą ėmė vaidinti televizijoje ir kine, bet didelio proveržio jo karjeroje neįvyko. Suvaidinęs kelis epizodinius vaidmenis jis ėmė dirbti dailide.

Visgi aktorystė traukė labiau ir H. Fordas 1973-iaisiais suvaidino George`o Lucaso juostoje „Amerikos grafičiai“. Šis filmas ir pradėjo jo, kaip profesionalaus aktoriaus, karjerą.

Didžiausios sėkmės H. Fordas susilaukė suvaidinęs Haną Solo juostoje „Žvaigždžių karai“ ir šios juostos tęsiniuose. Ne ką mažiau sėkmingi ir jo darbai filme „Indiana Džounsas“ bei jo tęsiniuose.

Nors H. Fordo karjera tęsiasi bene 50 metų, aktorius nominuotas „Oskarui“ kartą už vaidmenį 1985-ųjų juostoje „Liudininkas“. Paskutinis kino teatrus išvydęs H. Fordo filmas – „Protėvių šauksmas“.

Plačiau – liepos 13 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Rubrikoje „Kalendorius“ minimas Harrisonas Fordas: kokios profesijos atstovas jis buvo iki aktorystės?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt