Veidai

2016.08.05 16:04

Šiaurės Korėjos oro linijų bendrovė vėl pripažinta prasčiausia pasaulyje

ELTA 2016.08.05 16:04

Šiaurės Korėjos valstybinė oro linijų bendrovė „Air Koryo“ ketvirtus metus iš eilės pripažinta pačia prasčiausia pasaulyje, praneša britų dienraštis „The Independent“.

Stalinistinės Tolimųjų Rytų valstybės oro linijų įgulos darbuotojai griežtai saugo šalies vadovo Kim Jong Uno reputaciją – taip griežtai, kad, keleiviui suglamžius ant oficialiojo šalies leidinio besipuikuojantį diktatoriaus atvaizdą, jam atskaitomas ilgas pamokslas.

„Air Koryo“ bendrovės „Skytrax“ sudarytame pasaulio oro linijų sąraše užima pačią paskutinę vietą – jai skirta vos viena žvaigždutė iš penkių. Geriausiomis pripažintos Kataro ir Singapūro oro linijų bendrovės.

Tačiau ne visi sutinka, kad Šiaurės Korėjos oro linijų bendrovė pagal prasčiausią paslaugų kokybę neturi konkurentų.

Pekine įsikūrusios kelionių agentūros „Koryo Group“, organizuojančios keliones į Šiaurės Korėją, atstovas Simonas Cockerellas teigė, kad bendrovė yra pakankamai patikima. Esą Pchenjano oro uoste pastatytas naujas terminalas, be to, „Air Koryo“ įsigijo naujų lėktuvų. Nors „Koryo Group“ ir nėra niekaip susijusi su Šiaurės Korėjos oro linijomis, S. Cockerellas teigė pats dažnai besinaudojantis „Air Koryo“ paslaugomis.

„Tai tikrai nėra pati blogiausia pasaulyje oro linijų bendrovė“, – agentūrai „Associated Press“ teigė jis.

Bendrovė įkurta 1955 m. ir nenumaldomai stengiasi pagerinti savo įvaizdį pasaulyje.

„Air Koryo“ lėktuvų pilotas Patrickas Smithas antrino S. Cockerellui: „Niekada nesu girdėjęs, kad „Air Koryo“ skrydžiai nesaugūs. Skundžiamasi tik aptarnavimu. Tai viena geriausių ir saugiausių oro linijų pasaulyje, apie kurias statistinis amerikietis galėtų tik pasvajoti.“