Veidai

2021.07.08 13:08

Ingai Valinskienei – 55: scenos primadona, pamilusi vienatvę

LRT.lt2021.07.08 13:08

Laimingi laiko neskaičiuoja, dainuoja atlikėja ir laidų vedėja Inga Valinskienė, liepos 8-ąją mininti 55-ąją gimimo dieną. LRT archyvuose galima surasti smagių ir jautrių jos pasakojimų apie vaikystę, santuoką su pramogų pasaulio rykliu tituluojamu Arūnu Valinsku, amžių, seksualumą bei sceną.

Gimtadienį mininti I. Valinskienė kiek anksčiau LRT yra sakiusi, kad jei moteris pati negalvoja apie savo amžių, apie tai mažai galvoja ir aplinkiniai: „Ji pasąmoningai nuteikia aplinkinius šituo aspektu jos nevertinti.“ Nepaisant to, atlikėja nuolat sulaukia komplimentų ir dėl aksominio balso, dėl spinduliuojamo jaunatviškumo.

I. Valinskienė gimė Kybartuose. Senelio iš sodo nešami obuoliai, mėgstamiausi žaislai, pora draugių, butas mokykloje, didelis kiemas su stadionu. Taip šiltai pirmuosius dešimt savo gyvenimo metų laidoje „Gimę tą pačią dieną“ prisiminė I. Valinskienė. Didžiausias pavyzdys jai buvo mama Janina Kartavičienė, kuri dar vaikystėje išmokė dukrą dainuoti. „Dainavau nuo trejų metų. Mama vesdavosi mane į svečius ir aš turėjau dainuoti. Ir ne bet kaip“, – šypsojosi atlikėja.

Gimę tą pačią dieną. Inga Valinskienė

I. Valinskienė neslepė – jos vaikystės svajonė buvo tapti aktore. Baigusi mokyklą ji netgi buvo išvykusi į tuometinį Leningradą ir bandė stoti į aktorinio meistriškumo studijas. Praėjo tris etapus, tačiau ketvirtajame nepasisekė.

Todėl ji pasirinko rusų filologijos studijas, bet po pusmečio suprato, kad filologija – ne jai. Atlikėja prisipažino, kad buvo ir daugiau savęs paieškų, tačiau visos jos baigėsi panašiai – po vieno semestro ji su mokslais atsisveikindavo ir jau dairydavosi darbo.

Daugiau nei prieš tris dešimtmečius ji sumainė aukso žiedus su tuo metu humoro grupės „Dviratis“ lyderiu Arūnu Valinsku.

„Mūsų su Arūnu bendra pradžia tikrai nebuvo lengva – niekas mums nieko nedavė, nepaliko. Negavome iš tėvų pinigų nei būstui, nei automobiliams. Pirmasis mūsų būstas – nedidelis bendrabučio kambarėlis. Be to, kai mano tėvai išsiskyrė, mes su mama, persikrausčiusios į Klaipėdą, kol laukėme buto, taip pat gyvenome bendrabučio kambarėlyje. Taigi, esu mačiusi visokios buities. Kol su Arūnu prakutome, esu gyvenusi tikrai kukliai“, – portalui LRT.lt anksčiau pasakojo I. Valinskienė.

Santuokos metų nebeskaičiuojanti Inga Valinskienė: kai nustoja skraidyti drugeliai, ateina laikas kantrybei ir tolerancijai

Tiesa, ji prisiminė, kad vos tik susituokusi nors ir gyveno nedideliame bendrabučio kambarėlyje, kuriame turėti šunį buvo draudžiama, tačiau pirmą ar antrą santuokinio gyvenimo dieną jaunavedžiai įsigijo didžiulį dogą. „Vėliau dėl jo turėjome išsikraustyti iš bendrabučio ir įsikelti į sodo namelį. Nuo tada visuomet turėdavome keturkojį“, – šypsojosi I. Valinskienė.

Netrukus jauna šeima susilaukė pirmagimio Arūno, vėliau ir antrojo sūnaus Šarūno. „Ketverius metus buvau tik mama, bet man nebuvo sunku, netramdžiau savo kūrybinės energijos ir neišgyvenau, kad negaliu kažko daryti. Net negalėčiau savo patirčių lyginti su patirtimis tų moterų, kurios vaikus augina vienos. Man visus ketverius metus labai padėjo mama, aš netgi gyvenau pas ją Klaipėdoje.

Arūnas išvykdavo į darbus, o mes su močiute auginome sūnų. Gyvenau mamos su kūdikiu gyvenimą ir atrodė, kad taip ir turi būti. Kūryba ar polėkis tikrai nesiveržė per kraštus. Juolab kad tuo metu net ir nežinojau, ką galiu daryti. Televizija, scena atsirado vėliau. O su naujomis veiklomis atsirado ir polėkis“, – pasakojo I. Valinskienė.

Pradėjusi garsinti filmus, I. Valinskienė atėjo į televiziją, vedė laidas, pradėjo dainuoti ant scenos. Šiandien ji – viena ryškiausių lietuviškos scenos moterų. Beje, vienai kadencijai ji netgi buvo išrinkta į Seimą. Paragavo ji ir savo svajonių profesijos – aktorystės.

I. Valinskienė nusifilmavo juostose „Lietuviški svingeriai“ ir „O ne! O taip!“, be to, praėjusiais metais pasirodė jos ir A. Tapino romanas „Meilė, kurios nemylėjau“. „Jei manyje visiškai nebūtų avantiūrizmo, turbūt nepasiduočiau jo įtikinėjimams ir ištarčiau griežtą „ne“, – yra svarsčiusi I. Valinskienė.

Amžiaus neskaičiuojanti Inga Valinskienė: seksualumas yra visai ne formose

Ji pasakojo, kad mėgsta pabūti viena, pasivaikščioti ir pamąstyti. „Kadangi mėgstu vaikštinėti ir būti viena, normalu, kad ir mano galvoje pakirba egzistencinių klausimų ar gyvenimo prasmės ieškojimų, kartais netgi su savimi pasikalbu (sakoma, kad tai vienišų žmonių bruožas), tačiau, pasikalbėjus su savimi, tikrai palengvėja.

Ir man būna liūdna, ir aš kartais nerandu gyvenimo prasmės, ir man reikia save padrąsinti ir sau priminti, kad kol esu sveika, kol sveiki aplinkiniai, negali pulti į neviltį. Vis tik manau, kad pakankamai save myliu ir už tai esu dėkinga aplink esantiems žmonėms, kurie man leidžia save mylėti“, – portalui LRT.lt yra sakiusi I. Valinskienė.

Beatos virtuvė. Pokalbis su dainininke Inga Valinskiene
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt