Veidai

2021.07.08 20:46

Nijolė Narmontaitė „iškepė“ dar vieną knygą – papasakojo, kuo aktorius vaišino rašydama kitas knygas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.08 20:46

„Aktoriai ir(gi) skanėdos“ – taip vadinasi naujausia aktorės Nijolės Narmontaitės knyga. Ant knygos viršelio – pati N. Narmontaitė su keptuve. Sako, rašant knygą susijungė du dalykai – plunksna ir keptuvė.

„Kadangi buvo karantinas, visi gražiai papilnėjome, tuo pačiu papilnėjo ir knyga. Ji pati sunkiausia, storiausia.

Keptuvė labai dažnai buvo mano rankose, nes iš pavadinimo galima suprasti, kad čia bus ne tik linksmos istorijos iš teatro scenų, filmavimų, aktorių vaikystės, bet ir labai daug apie patiekalus, daug receptų“, – pasakoja knygos autorė.

Pasak N. Narmontaitės, „iškepti“ šią knygą kone privertė kolegos, kaskart vis labiau nustebinti gardžių aktorės kulinarinių šedevrų.

„Visus iki vieno kviesdavausi į savo namus ir visiems gamindavau, visus vaišindavau. Jie sakė: ką tu darai, Nijole, tu būtinai turi išleisti kulinarinę knygą, nes taip skanu! Galutinis turbūt buvo, kai Beata sakė: aš irgi burokėlių sriubą verdu, bet ką tu ten tokio dedi, kad taip skanu? Supratau, kad gal tikrai reikia pasidalinti, kuo vaišinau 6 knygų herojus“, – tikina ji.

Įdomu tai, kad knygoje patiekalų iliustracijos – neįprastos, primenančios teatro sceną. „Man buvo labai svarbu, kokia tos nuotraukos emocija, kodėl joje yra koks nors indas. Kiekvienas daiktas turi istoriją“, – kalba pašnekovė.

Plačiau – liepos 8 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Pasiektas rekordas: negalią turinti Ajana 12 km nuėjo su asistentu – šunimi
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt