Veidai

2021.07.09 07:25

Užkietėjęs žygeivis Vaidas Baumila dalijasi idėjomis mėgstantiems pasivaikščioti ir nebijantiems iššūkių

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.07.09 07:25

„Galima pėsčiomis nueiti iki Nidos“, – idėja su portalu LRT.lt dalijasi atlikėjas Vaidas Baumila, praėjusiais metais iš Kauno iki Nidos įveikęs apie 300 km. Tiems, kurie nebijo iššūkių, Vaidas siūlo „Camino Lituano“, o mieliau besirenkantiems trumpesnius atstumus – atrasti gražiausius pažintinius takus.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką galima pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

Atlikėjas pasakoja, kad geriausias jam poilsis – aktyvi veikla: pasivaikščiojimas, bėgiojimas, bėgiojimo su kliūtimis varžybos, vandens sportas. „Labai mėgstu irklentes – galima pasiirstyti Merkio ar bet kurioje kitoje Lietuvos upėje“, – sako Vaidas.

Ne kartą jis yra sakęs, kad žygiai – jo kraujyje, tad leidžiasi į žygius visur, kur tik gali. Net ir išvykęs į kelionę po Madeirą, Tailandą ar Ispaniją, daug vaikšto ir ilgos distancijos jo tikrai negąsdina.

Prieš porą metų Vaidas yra nuėjęs dalį Šv. Jokūbo kelio (Camino de Santiago) Ispanijoje. „Fizinėms jėgoms tai tikras išbandymas, o psichologiškai tai – visiška sanatorija. Žinoma, pvz., eidamas Jokūbo keliu buvau kiek apsigavęs – tądien nuėjau apie 40 km ir paaiškėjo, kad teks nueiti dar 12 km. Iš pradžių tie kilometrai atrodė neįveikiami. Psichologiškai tikrai nebuvo lengva, buvo metas, kai atrodė, kad nebegaliu, bet, pasirodo, žmogaus kūnas gali daug“, – yra pasakojęs jis.

„Ilgiausias maršrutas, kurį esu įveikęs Lietuvoje, – apie 300 km. Praėjusią vasarą pėsčiomis nuėjau iš Kauno į Nidą. Ši kelionė truko 10 dienų“, – portalui LRT.lt sako V. Baumila. Duodamas šį interviu jis žingsniavo „Camino Lituano“.

„Svarbiausia patogi, ne nauja, o jau išbandyta ir pranešiota avalynė ir turėti vandens atsargų. Jei planuojate nužingsniuoti daugiau, įsimeskite, ko gali prireikti nakvynei, apgalvokite įvairias alternatyvas – tikrai nebūtina su savimi temptis palapinę ir nepasiimkite per daug drabužių, turėkite tik būtiniausius“, – vardija Vaidas.

Vilniečiams ar miesto svečiams, panorusiems geriau pažinti sostinę, atlikėjas siūlo:

– įveikti 100 km taką aplink Vilnių;

– paklajoti po Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį;

– pasigrožėti vaizdais Neries regioniniame parke;

– paklaidžioti Dūkštos pažintiniu taku;

– atrasti Karmazinų pažintinį taką.

Anot Vaido, daug akiai malonių vaizdų galima išvysti visoje Lietuvoje, pavyzdžiui:

Aukštaitijos nacionaliniame parke ir Labanoro girioje;

Biržuose ir jų apylinkėse;

– Panemunės kelyje ir kt.

Mėgstantiems iššūkius V. Baumila pataria:

– įveikti bent dalį 500 km per visą Lietuvą nuo Žagarės iki Lazdijų besidriekiančio „Camino Lituano“;

– pėsčiomis nukeliauti iki Nidos (kiekvienas gali pasirinkti vietą, iš kurios patogiausia keliauti).

„Vaikščiojimas ir žygiavimas – didžiulis malonumas. Ir visai nesvarbu, kurį Lietuvos regioną pasirinksite, mūsų kraštas labai gražus, pilnas mažų kaimelių, įvairių atodangų, piliakalnių, pilių, dvarų“, – patikina V. Baumila.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.