Veidai

2021.07.07 16:42

Skelbiama, kada ir kur bus galima atsisveikinti su legendiniu diktoriumi Juozu Baranausku

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.07.07 16:42

Pirmasis televizijos diktorius Juozas Baranauskas į paskutinę kelionę bus išlydėtas šeštadienį, liepos 10-ąją. Amžinojo poilsio jis atguls Menininkų kalnelyje Antakalnio kapinėse, portalui LRT.lt sakė šviesios atminties diktoriaus dukra Erika Visockienė.

Legendinio diktoriaus dukra pranešė, kad atsisveikinti su J. Baranausku bus galima penktadienį Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, Vilnius) nuo 17 iki 20 val., taip pat šeštadienį nuo 10 iki 13 val.

Šeštadienį 13 val. urna bus išnešama, laidotuvės vyks Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje. Prašoma, kad visi norintys pagerbti legendinį diktorių neneštų vainikų, krepšelių ar didelių puokščių, pagarbai parodyti pakanka vieno balto gėlės žiedo.

LRT.lt primena, kad legendinis diktorius Anapilin iškeliavo liepos 2-ąją eidamas 87-uosius.

Baranausko dukra prisimena mirusį tėtį: jis buvo Lietuvos scenos žmogus

Tris dešimtmečius (1957–1991 m.) televizijai atidavęs diktorius buvo sukaupęs didžiulę patirtį, bet prieš keletą metų yra sakęs, kad visada buvo didžiausias savo paties kritikas: „Kiek aš laidų bevedžiau, geriausios laidos dar neturiu pravedęs. Kiekvieną laidą analizavau taip smulkiai, taip detaliai permąstydavau, kad vis rasdavau ką nors nepadaryta, nepasakyta, neparuošta.“

Išėjęs iš televizijos jis buvo Seimo nariu (1992–1996 m.), vėliau sugrįžo prie savo pirmosios – teisininko profesijos ir aštuonetą metų dirbo Aukščiausiojo Teismo vyr. konsultantu. Už nuopelnus ir ilgametį darbą LRT pirmasis Lietuvos televizijos diktorius J. Baranauskas 2014 m. pelnė „Auksinės bitės“ apdovanojimą.

Juozas Baranauskas – apie pirmuosius karjeros žingsnius, kuriozus bei įsimintiniausias akimirkas darbe
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.