Naujienų srautas

Veidai2016.08.04 09:13

Braitone atidaroma Televizijos bokštą primenanti apžvalgos aikštelė

Ketvirtadienį Braitone – garsiame Britanijos pajūrio kurorte atidaroma itin originalios konstrukcijos apžvalgos aikštelė, leisianti apžvelgti Braitono pakrantę iš beveik pusantro šimto metrų aukščio.

Garsiąją Londono akį suprojektavę architektai – Davidas Marxas ir Julia Barfiled suprojektavo ir įgyvendino itin originalų atrakcioną vienu pirmųjų jūros tiltų garsėjančiam Braitono miestui. Tai ne apžvalgos ratas, o apžvalgos bokštas.

Pagal architektų sumanymą  milžiniška, maždaug 200 turistų galinti priimti apžvalgos aikštelė pavadinta „i360“ yra lyg savotiška lifto kabina, užmauta ant ganėtinai plono – mažiau nei keturių metrų skersmens – plieninio bokšto. Toks permatomas liftas iškeltas iki pat bokšto viršaus, o esant geram orui leis apžvelgti Braitono apylinkes maždaug 50 kilometrų spinduliu. 

Tai labai panašu į Vilniaus televizijos bokšto betoninę dalį su apžvalgos aikštele, tik konstrukcija gerokai lengvesnė ir elegantiškesnė. Bokšto statytojai tikis per metus sulaukti mažiausiai 700 tūkstančių lankytojų, kurie atneš miestui maždaug 25 milijonus svarų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi