Veidai

2016.08.02 19:54

Sekmadienį Vilniuje bus švenčiama Tarptautinė vinilo diena

LRT.lt2016.08.02 19:54

Vinilinė plokštelė Lietuvoje išgyvena renesanso amžių. Vis daugiau muzikos mėgėjų sugrįžta prie patefonų ir klasikinio vinilinės plokštelės įrašo, o tarp jaunimo tai jau tapo ir mados dalimi. Dar 1877 metais išradėjas Thomas Edisonas patentavo fonografą, tapusiu patefono pirmtaku, o dabar jis evoliucionavo iki moderniausių ir net nešiojamųjų patefonų, leidžiančių vinilo klausytis bet kur – draugų kompanijoje gamtoje, savo kaimo sodyboje ar namuose.

Šį sekmadienį Vilniuje jau antrą kartą bus švenčiama „Tarptautinė vinilo diena“. Visame pasaulyje vinilo diena (ang. „Vinyl Record Day“) yra minima rugjūčio 12-ą dieną, tačiau dėl įtempto muzikos festivalių Lietuvoje kalendoriaus ir ilgojo Žolinių savaitgalio ji bus švenčiama rugpjūčio 7 dieną.

Didysis vinilo sekmadienis Užupyje

Ne paslaptis, kad sekmadienis yra vinilo fanų diena, tad rugpjūčio 7-ąją vinilinės plokštelės gerbėjai rinksis Užupyje. Renginyje naujomis ir nebe pirmą gyvenimą skaičiuojančiomis plokštelėmis prekiaus „Rūdninkų knygynas“, „Vinilo Studija“, „Plokštelių parduotuvė“ iš Kauno ir kiti prekeiviai, o aktyvesni šventės svečiai galės keistis vinilais ir tarpusavyje.

„Tarptautinė vinilo diena“ bus minima nuo 12 iki 20 val. „Downtown Forest Hostel & Camping“, Paupio g. 31A, Vilnius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.