Veidai

2021.07.07 08:09

„Mano dainos“ vedėja Beata Nicholson prisiminė sau brangius kūrinius, tarp jų – jos su vyru daina

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.07.07 08:09

Projekto „Mano daina“ vedėja Beata Nicholson pasvarstė, kas būtų jei ji pati taptų projekto dalyve ir turėtų pasirinkti dainas, susijusias su savo gyvenimo istorijomis. Ji atskleidė, kokia daina primena vasarą, kai susipažino su vyru, o taip pat pridėjo porą lietuviškų kūrinių, primenančių studentiškus laikus.

Vasaros šeštadienius LRT kviečia leisti su muzikiniu pokalbių šou „Mano daina“, kuriame – dainos, pakeitusios žinomų žmonių gyvenimus ir istorijos, kurių dar negirdėjote. Tiesa, studijos svečiai nežino, kurią dainą į laidą „atsinešė“ kiti dalyviai – po ilgų spėlionių ši intriga atskleidžiama tik laidos pabaigoje.

B. Nicholson drauge su svečiais studijoje stengiasi atspėti, kas kokią dainą pasirinko ir kieno istorijos už jos slepiasi. O kokios dainos pakeitė jos gyvenimą ar prisidėjo prie smagių istorijų atsiradimo?

„Po to, kai mane pakvietė vesti šį projektą, kartais ir pati susimąstau, kokia daina kokią mano gyvenimo istoriją slepia. Juk išgirsta daina neretai sukelia daug prisiminimų ir įvairių detalių, kurias būni primiršusi. Kai kurios dainos reikšmingos ne tik tau vienai, bet visai draugų kompanijai. Kartais muzika sukelia net daugiau emocijų nei sena nuotrauka, kurioje užfiksuotas vienas ar kitas gyvenimo laikotarpis“, – svarsto B. Nicholson, kuri ir pati uždainavo televizijos studijoje.

Mano daina. Linksmos spėlionės ir eteryje negirdėtos istorijos: kokios dainos lydėjo žinomų žmonių gyvenimus?

Ji šypsosi, kad, pavyzdžiui, grupės „Naktinės personos“ daina „Kaltas ruduo“ ją nukelia į pirmąjį žurnalistikos kursą, kai buvo pavasaris, žydėjo kaštonai, o vieną ankstų rytą susėdusios su drauge ant automobilio jos traukė šią dainą iš širdies. „Mano studentavimo laikais buvo labai populiarus SEL albumas „Guma“, bet to ir dabar galvoje skamba „Noriu kilt, noriu lėkt...“ – buvau grupės „Bavarija“ gerbėja ir mėgdavau dainuoti jų dainas į šepetį“, – šypteli Beata.

Prisimena ji ir tą vasarą, kai susipažino su savo vyru Tomu: „Buvau labai įsimylėjusi... Vyras išrinko dainą, kuri skambėjo per mūsų pirmą šokį, tai buvo „Spandau Ballet“ – „True“, – atskleidė laidos vedėja.

Vyresnieji jos vaikai jau paaugliai, turi savo mėgstamas grupes ir atlikėjus. Tiesa, nors paprastai tėvai linkę kritikuoti savo vaikų muzikinį skonį, B. Nicholson sako, kad ją veikiau stebina, jog vyresnėlių grojaraščiuose galima atrasti ir labai senos muzikos, pvz., kažką iš „Bee Gees“ repertuaro.

Su mažaisiais B. Nicholson kartu dainuoja daineles iš albumo „Pučia vėjas“, kuris prieinamas ir „Spotify“ platformoje. „Jame – lietuviškos dainelės, kurias išgirdusi vis pagalvoju apie savo jaunesniuosius vaikus. Beje, draugė praėjusiais metais išmokė dainos „Dar nejok, dar sustok“, kurią su vaikais dažnai dainuodavome namuose. Dabar ji man siejasi su pokarantininėmis atostogomis su mažaisiais prie Baltijos jūros“, – pasakojo B. Nicholson.

Projektas „Mano daina“ – šeštadieniais nuo 21 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt