Veidai

2021.07.04 21:59

Depresiją išgyvenęs Daktaras Hausas – Hugh Laurie nesijaučia vertas užklupusios profesinės sėkmės

LRT.lt2021.07.04 21:59

Kultinio serialo „Daktaras Hausas“ žvaigždė Hugh Laurie – vienas ryškiausių pastarojo meto televizijos veidų. Tiesa, pats aktorius populiarumu nesimėgauja, nemano, kad yra vertas užklupusios sėkmės. Kadaise prabilęs apie ilgus metus kankinusią depresiją, aktorius vis tik linkęs asmeninį gyvenimą pasilikti sau – apie 30 metų trunkančią santuoką ir tris vaikus jis kalba itin retai.

Anglijoje H. Laurie išgarsėjo dar devintajame dešimtmetyje, tačiau pasaulyje britų aktorių, režisierių ir muzikantą išgarsino 2004-aisiais pasirodęs kultinis „Daktaras Hausas“, 2008-aisiais pripažintas populiariausiu televizijos serialu.

Pagrindinis vaidmuo aktoriui pelnė du „Auksinius gaublius“ ir daugybę nominacijų įvairiems apdovanojimams. H. Laurie buvo įtrauktas į „Guinnesso“ pasaulio rekordų knygą kaip žiūrimiausias pagrindinio vaidmens aktorius televizijoje, taip pat jis buvo daugiausiai uždirbantis draminio serialo aktorius televizijoje, už vieną „Daktaro Hauso“ seriją uždirbdavęs 700 tūkst. JAV dolerių.

„Daktaro Hauso“ personažą įkūnijęs aktorius Hugh Laurie šiandien švenčia gimtadienį

„Myliu Gregory Hausą ir visada mylėsiu“, – laidai „Today“ apie aštuonerius metus kurtą personažą kalbėjo aktorius. Jis prisipažino, kad medikams jaučia milžinišką pagarbą, nes ir jo tėvas buvo gydytojas. Tiesa, viešėdamas laidoje „Friday Night With Jonathan Ross“, jis prisipažino, kad Hausas vis tik buvo visiška jo tėvo priešingybė, nors buvimas mediko sūnumi jam išties pravertė kuriant personažą.

Oksforde gimęs aktorius savo tėvą vadino vienu geriausių žmonių Žemėje, o 2006 m. viešėdamas laidoje „Inside the Actors Studio“ pripažino, kad santykiai su mama visada buvo sudėtingi: „Mano buvimas ją erzino, ji manęs tiesiog nemėgo.“

Jo motina dvejus metus grūmėsi su šonine amiotrofine skleroze, kentė skausmus ir buvo paralyžiuota. Moters gyvybė užgeso 1989-aiaisis. Aktorius negailėjo gerų žodžių tėvui, kuris paskutiniais motinos gyvenimo metais ja ištikimai rūpinosi.

Kažkada ir pats H. Laurie galvojo apie gydytojo karjerą, tačiau dar mokykloje suprato, kad tikslieji mokslai jam sunkiai įkandamas riešutas, taigi po pamokų skubėdavo į irklavimo užsiėmimus ir dramos studiją. Be to, nuo šešerių metų mokėsi dainuoti, groti pianinu, gitara, būgnais, armonika ir saksofonu. Taip jo polinkis menams galiausiai nulėmė jo profesinį pasirinkimą, šiandien jo biografijoje – dešimtys vaidmenų ir pora muzikinių albumų.

„Inside the Actors Studio“ H. Laurie atvirai prabilo apie tai, kad ilgus metus jį kankino klinikinė depresija. Apie tai jis pirmą kartą susimąstė stebėdamas automobilių bulių čempionato varžybas, kai suvokė, jog mašinų susidūrimai ar net sprogimai sukelia jam ne išgąstį ar jaudulį, o nuobodulį. „Nuobodulys nėra tinkama reakcija į sprogstančius automobilius“, – patikino jis. Taigi aktorius kreipėsi pagalbos. Tiesa, medikamentinio gydymo jis atsisakė, tačiau pradėjo lankytis pas psichoterapeutą.

„Depresija paveikė visus – mano šeimą, draugus. Jaučiau skausmą ir klaikų liūdesį, nuolat buvau susitelkęs į save. Turbūt yra labai savanaudiška kęsti depresiją ir nedaryti nieko, nuo ko būtų geriau“, – svarstė jis.

Tiesa, vėliau aktorius teigė pasigailėjęs, kad apie tai prabilo, nes jam nepatinka garsenybės, kurios skundžiasi savo psichologiniais sunkumais, vis tik jis pripažįsta, jog depresija yra rimta liga, apie kurią visuomenėje vis dar sklando daugybė mitų, daugeliui tai vis dar yra tabu, kuriuos reikia išsklaidyti. Theguardian.co.uk aktorius sakė, kad ir vėliau buvo kilusių psichologinių sunkumų – populiarumas jo nedžiugina, o daugelį savo pasiekimų jis laiko nepelnyta sėkme.

Nors kartais interviu aktorius atveria savo sielos kertes, kaip ir daugelis garsių kolegų, asmeninį gyvenimą jis linkęs pasilaikyti sau ir viešai apie šeimą kalbėti nemėgsta. Žinoma, kad aktorius vedė 1989-aisiais ir jau daugiau nei tris dešimtmečius gyvena santuokoje su Jo Green, su kuria susipažino teatre – moteris darbavosi teatro administracijoje.

Pora susilaukė trijų atžalų – pirmagimis Charlie jiems gimė dar prieš vestuves, 1988 m. Po trejų metų gimė sūnus Billas, 1992 m. – dukra Rebecca. Nors ir nelinkęs kalbėti apie vaikus, aktorius sykį „Scotland`s Daily Record“ prisipažino – nelengva, kai darbai nubloškia toli nuo namų ir tenka ilgiau nesimatyti su vaikais.

Pavyzdžiui, kai filmuodavosi seriale „Daktaras Hausas“, devynis mėnesius per metus jis praleisdavo JAV, atskirai nuo šeimos, gyvenančios Londone. Aktorius su žmona nusprendė, jog vaikams geriau pasilikti gimtinėje. „Prisipažįstu, kad didžiausias malonumas man – girti savo vaikus. Jie tiesiog tobuli“, – duodamas interviu „Parade“ kalbėjo H. Laurie.

Šiuo metu jis užsiėmęs režisūra, jo planuose – 3 dalių filmo pagal Agathos Christie „Why Didn’t They Ask Evans?“ pastatymas. Juostoje vaidins Lucy Boynton, Will Poulter ir kiti. Darbai jau prasidėjo, tačiau dar nepaskelbta, kada galima tikėtis premjeros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt