Veidai

2021.07.01 22:15

„LNOBT Open“ festivalis prasidėjo bendru Rimeikio ir Statkevičiaus darbu – baletu „Paquita“

LRT.lt2021.07.01 22:15

Jau pirmąjį atsisveikinimo su karantinu vakarą Valdovų rūmų Didžiajame kieme rengiamas festivalis „LNOBT Open“ žiūrovus pakvietė į baleto „Paquita“ premjerą. Tai – choreografo Martyno Rimeikio ir kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus pirmasis bendras pastatymas, rašoma Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) pranešime.

„Po sunkaus karantino laikotarpio mums visiems reikia kažko gražaus, pakylėjančio virš buities problemų. Rengiant festivalio „LNOBT Open“ programą, pagrindinis mano tikslas buvo dovanoti žiūrovams šventę. Todėl ir buvo pasirinkti spektakliai „Paquita“ ir „Bolero“, kurie labiausiai atspindi šventinę nuotaiką. Grand pas classique iš Ludwigo A. Minkaus baleto „Paquita“ yra vienas gražiausių klasikinio baleto repertuaro perlų, spinduliuojantis baleto meno grožį, didingumą ir stebuklą“, – teigia premjeros choreografas, LNOBT baleto meno vadovas Martynas Rimeikis.

Grand pas visuose klasikiniuose baletuose yra tai, ko labiausiai laukia žiūrovai. Kai siužetiniai vaidinimo mazgai jau išpinti – belieka personažų meilės triumfas, atvira šventė žiūrovų akims ir, žinoma, puiki galimybė pasigėrėti baleto solistų sukauptu meistriškumu.

Pirmąjį „Paquitos“ premjeros vakarą scenoje šoko Anastasijos Čumakovos ir Genadijaus Žukovskio duetas, o Pas de trois atliko Marija Kastorina, Julija Stankevičiūtė ir Edvinas Jakonis. Liepos 2 d. spektaklyje juos keis Olesia Šaitanova, Jonas Laucius, Haruka Ohno, Gohar Mkrtchyan bei Ignas Armalis, liepos 3 d. – Marija Kastorina, Jeronimas Krivickas, Karolina Matačinaitė, Jade Isabella Longley ir Daniel Dolan.

„Manau, „Paquita“ bus tikras naujojo festivalio pamatų „cementas“. Tai – itin gražus pastatymas. Ir negalvokite, išvydę kostiumuose vien rausvą spalvą, kad ten viskas labai paprasta. Kuo paprasčiau atrodo – tuo būna sudėtingiau“, – neslėpė premjeros kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius.

Antroje baletų vakaro dalyje festivalio „LNOBT Open“ publika turi progą prisiminti jau keletą sezonų teatre nerodytą choreografo Krzysztofo Pastoro „Bolero“ pagal Maurice‘o Ravelio muziką. Pasak šio choreografo, abu spektaklius – „Paquitą“ ir „Bolero“ – sieja jiems būdinga ispaniškos muzikos dvasia.

„Spektaklyje „Bolero“ vyrauja muzika, todėl svarbu, kaip žiūrovas ją suvoks, kokias ji sukels asociacijas ir jausmus. Kad ir ko siekė M. Ravelis, tai – emocinga, erotiška ir veržli muzika“, – pabrėžė K. Pastoras, akcentavęs solistų dueto vaidmenį savo pastatyme.

Liepos 1 d. vakarą žiūrovai „Bolero“ scenoje išvydo O. Šaitanovos ir J. Krivicko duetą. Liepos 2 d. juos keis Olga Konošenko ir Ernest Barčaitis, liepos 3 d. – Greta Gylytė ir J. Laucius.

Baletų vakaro muzikos vadovas – LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila. Festivalis „LNOBT Open“ ypatingą dėmesį skiria garso kokybei, tad sėdėdami po atviru dangumi Valdovų rūmų Didžiajame kieme žiūrovai simfoninio orkestro skambesį girdi taip pat puikiai, kaip ir teatro salėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt