Veidai

2016.08.02 10:32

„Pokemon Go“ tampa JAV prezidento rinkimų kampanijos ginklu

BNS2016.08.02 10:32

Pasauliniu fenomenu tapęs virtualios realybės žaidimas „Pokemon Go“ prasiskverbė ir į JAV prezidento rinkimų kampaniją, kai abiejų pagrindinių kandidatų štabai užsiminė apie galimybę palenkti į savo pusę išmaniųjų telefonų vartotojus, kad pritrauktų jų balsų.

Milžiniško populiarumo sulaukęs žaidimas naudoja išmaniojo telefono duomenis apie buvimo vietą, nustatomą naudojant palydovinės navigacijos sistemą, taip pat grafikos ir vaizdo kameros galimybes. Tai leidžia perkelti pieštinius žvėriukus pokemonus pavaizduoti realaus pasaulio aplinkoje, skatinant žaidėjus juos gaudyti ir treniruoti mūšiams.

Praeitą savaitę kalbėdama per rinkimų kampanijos renginį demokratų kandidatė Hillary Clinton išreiškė viltį, kad šį žaidimą pavyks panaudoti rinkėjams prisivilioti.

„Nežinau, kad sukūrė „Pokemon Go“, bet mėginau įsivaizduoti, kaip galėtume juos prikalbinti įtraukti „Pokemon Go“ į rinkimus“, – sakė ji.

Nuo to laiko H. Clinton kampanijos darbuotojai gatvėse ieškodavo pokemonų medžiotojų, tikėdamiesi atkreipti jų dėmesį, kad užsiregistruoti balsavimui tetrunka kelias minutes.

Per neseniai vykusį kampanijos renginį Ohajuje demokratai ragino žaidėjus ateiti prie jų „viliojimo modulio“ – priemonės, pritraukiančios daugiau pokemonų į tam tikrą vietą – kad „gautų nemokamą pokemoną“ ir „sužinotų daugiau apie sekretorę Hillary Clinton!“

„Šie tu prekiautojai pokemonais ką tik užsiregistravo balsuoti!“ – Kolorado demokratų partijos rinkimų organizatorius Joe Makielski parašė savo „Twitter“ žinutėje prie nuotraukos, kurioje matomi du jaunuoliai.

H. Clinton varžovo respublikono Donaldo Trumpo kampanija irgi stengiasi išnaudoti naujojo žaidimo populiarumą, neseniai paskelbusi per „Facebook“ parodijuotą vaizdo įrašą „Sukčiuvienei Hillarį – ne“, kuriame rodoma, kaip demokratų kandidatei smogiama ir ji priverčiama išnykti to žaidimo ekrane.

Nemokama programėlė „Pokemon Go“, pagrįsta prieš 20 metų bendrovės „Nintendo“ sukurtu kompiuteriniu žaidimu, buvo pritaikyta išmaniųjų telefonų epochai bendrovės „Niantic Labs“, praeitais metais atsiskyrusios nuo „Google“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt