Veidai

2016.07.31 14:49

Didžiojoje Britanijoje pasirodo naujausia istorija apie H. Poterį

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.31 14:49

Didžiojoje Britanijoje sekmadienį pasirodo nauja – aštunta serijoje – istorija apie Harį Poterį.

Šeštadienį vakare Londono „Palace“ teatre įvyko oficiali spektaklio „Harry Potter and the cursed child“ (liet. „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“) premjera. Sekmadienį spektaklio scenarijus išleidžiamas knygos pavidalu.

Dviejų dalių istorija sugrąžins skaitytojus į H. Poterio gyvenimą po 19 metų. Naujoje knygoje H. Poteris – trijų vaikų tėvas, dirbantis magijos ministerijoje. Siužeto vingiai kaip visuomet įslaptinti, tačiau teigiama, kad H. Poteris ir jo sūnus Albas susiduria su tamsiomis jėgomis iš praeities.

Tiek spektaklis, tiek jo scenarijaus knyga muša pardavimų rekordus – bilietai į spektaklį rezervuojami 2017-ųjų metų pavasariui, o išankstiniai knygos užsakymai pralenkė „Hario Poterio ir mirties relikvijų“ išankstinius pardavimus. Taip pat kalbama apie spektaklio pastatymus Amerikoje bei kitose šalyse.

Manoma, kad netruks pasirodyti ir kino ekranizacija. Milijonus gerbėjų pasaulyje turinti J. K. Rowling sukurto magijos pasaulio frančizė – itin pelningas verslas. Knygų, filmų ir su jais susijusių žaislų bei prekių pardavimai viršija 22 mlrd. eurų. Iš H. Poterio daromas verslas susilaukia ir kritikų, kurie teigia, kad skaitytojų ir žiūrovų sąmonė persotinta.

J. K. Rowling. Scanpix/Reuters nuotr.

Šiais metais be spektaklio ir jo scenarijaus pasirodys J. K. Rowling knygos „Fantastic Beasts and Where to Find Them“ (liet. „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“) kino ekranizacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt