Veidai

2021.06.30 07:30

Keliaujančiuosius po Lietuvą Richardas kviečia į savo gimtąsias apylinkes, čia – ir dvaro rūmai, ir raketų bazė

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.06.30 07:30

„Jei viešite pajūryje, aplankykite vietą, kurią vietiniai vadina pasaulio kraštu“, – viena iš atostogų Lietuvoje idėjų su portalu LRT.lt dalijasi laidų vedėjas Richardas Jonaitis. Be visų pamilto pajūrio, jis siūlo aplankyti ir kraštus, kuriuose prabėgo jo vaikystė.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką planuojantieji atostogas Lietuvoje gali pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

„Iki Australijos, Fidžio ar Vanuatu sugebu nusigauti, bet negaliu pasigirti tuo, kad būčiau ištyrinėjęs Lietuvą: nežinau daugybės parkų, pažintinių takų, kitų vietų. Dažniau kai kurios vietos būna tik pravažiuotos ar atsitiktinai aplankytos. Net senuoju Panemunės taku nesu važiavęs ar pamario krašto apžiūrėjęs, tad pasvajoju, kad kada nors leisiuosi savo krašto pažinti – čia tikrai yra ką nuveikti ir pamatyti“, – neabejoja Richardas.

Savaitgalio išvyka

Pristigusiesiems idėjų, ką nuveikti savaitgalį, iš Plungės kilęs laidų vedėjas siūlo pamatyti savo gimtąsias apylinkes. „Plungėje galėsite pasivaikščioti po didžiulį išpuoselėtą Oginskių parką su tvenkiniais, ištaigingais rūmais. Taip pat užsukite į biblioteką, kurioje visada pasitinka entuziastingas ir šiltai nusiteikęs kolektyvas, pasivaikščiokite po miestą (daugiau informacijos apie Plungės lankytinas vietas rasite čia).

O jei jau atvykote į Plungę, nuvažiuokite į už maždaug 20 kilometrų esančius Platelius. Miestelis garsėja Platelių ežeru, kuris yra didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje ir vienas švariausių šalyje. Jį galima ir dviračiu apvažiuoti. Beje, nelabai toli nuo ežero – Plokštinės raketų bazė (požeminė TSRS ginkluotųjų pajėgų balistinių raketų bazė su termobranduoliniais užtaisais), kurioje apsilankius galima daugiau sužinoti apie Šaltojo karo laikotarpį“, – sako R. Jonaitis.

Ilgesnėms atostogoms

Laidų vedėjas sako, kad originalus nebus – geriausia atostogas leisti šalia ošiančios jūros. „Neretai girdžiu ginčų, kur geriau – Nidoje ar Palangoje. Pastaroji man kelia daugiau sentimentų – likę gražių vaikystės prisiminimų, čia vyko mūsų su Jovita vestuvės, LRT OPUS transliacijų daugybė vyko būtent iš Palangos. Tie, kam nepatinka Jono Basanavičiaus gatvės šurmulys, tikrai gali rasti vietų, kur skamba kitokia muzika ir vyrauja kitokia atmosfera.

O ir paplūdimių čia galima rasti ramesnių, su mažiau žmonių ir triukšmo. Sėskite ant dviračio ir leiskitės į kairę ar į dešinę, link Nemirsetos ar Šventosios.

Beje, pakeliui į Šventąją galite pasigrožėti vieta, kurią vietiniai pasaulio kraštu vadina – jūra čia beveik prie pat dviračių tako banguoja. Labai gražu“, – vardija Richardas, kuris viešėdamas pajūryje kasdien dviračiu numina nuo keliolikos iki keliasdešimties kilometrų.

Anot jo, ir užburiančioje Neringoje yra ką pamatyti. „Čia gali bet kur stabtelėti, klaidžioti ar klajoti. Svarbiausia – žinoti, kurioje pusėje marios, o kurioje – jūra. Su žmona norėtume nueiti pėsčiomis iš Palangos į Nidą, tikriausiai būtų neužmirštama patirtis“, – svarsto jis.

Dienai praskaidrinti

Net ir tie, kurie sostinėje gyvena ne vienus metus, nėra gerai ištyrinėję savo miesto. „Net ir tame pačiame Vingio parke yra daugybė palei upę besidriekiančių takelių, kuriais dažnas nėra žingsniavęs, daugybė atodangų, iki kurių anksčiau nebuvo nuėjęs. Tokia pramoga galėtų pasinaudoti ir miesto svečiai“, – idėja dalijasi R. Jonaitis ir priduria, kad verta nuvykti ir į Kernavę, kuri užburia piliakalniais ir gamtos grožiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.