Veidai

2021.06.28 20:31

Vienas Šiaurės kryptimi išvykęs Ramūnas Grumbinas grožėjosi išsiveržusiu ugnikalniu Islandijoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.28 20:31

LRT sporto žurnalistas Ramūnas Grumbinas ryžosi dar vienai nepamirštamai kelionei – šįkart leidosi Šiaurės kryptimi, Reikjaviko link. Visa Islandija stebina egzotiškais vaizdais, tačiau vienas jų – itin įsimintinas, mat jį stebint netoliese svilina 1000 laipsnių karštis.

Žurnalistas R. Grumbinas keliaudamas Šiaurės link automobiliu kirto Lenkijos, Vokietijos, Danijos sienas, o kelionės tikslas buvo Islandija. Jis keliavo ir sausuma, ir skrido, ir kėlėsi keltu.

Pasak pašnekovo, iš Lietuvos į Lenkiją jis įvažiavo be didesnių problemų, nors buvo patikrintas, kertant Vokietijos sieną niekas nestabdė ir netikrino. Įvažiuojant į Daniją tikrino rimčiau, o Danijoje prieš lipant į keltą visus privalomai testavo, nes įvažiuojant į Islandiją reikalingas neigiamas COVID-19 testas.

Automobiliu iki Islandijos nuvažiavęs žurnalistas Grumbinas – apie patirtis, įspūdingus vaizdus ir keliones pandemijos metu

„Tai arčiausiai esanti egzotiškiausia šalis. Joje gyventojų yra nedaug, važiuojant iš vieno galo į kitą – 700 kilometrų, pervažiuoti galima per 8–9 valandas.

Ten – krioklių šalis. Per 3 pasivaikščiojimo valandas vienoje iš Islandijos dalių gali pamatyti kokį 10 krioklių, kurių turbūt kiekvienas Lietuvoje būtų įžymybė, o ten – įprastas dalykas“, – pasakoja laidos svečias.

Žinoma, Islandija neatskiriama nuo didelio vėjo, bet orų buvo visokių. R. Grumbinas sako matęs ir šiokių tokių smėlio audrų, ir liūčių, ir vaivorykščių. Dėl didelės orų kaitos šioje šalyje patariama kasdien pasitikrinti, kokie orai, ar neuždaryti keliai, gal net neverta judėti iš vietos.

Didžiausią įspūdį, be abejo, paliko išsiveržęs ugnikalnis: „Islandija yra vulkaninė, ten daug ugnikalnių, bet atsidurti šalia, stebėti tą vaizdą, galybę, karštį... Pirmą dieną filmavome, fotografavome iš toliau, nes ta lava veržėsi visomis kryptimis. Priėjome iš tos pusės, kur daug lavos, ji nespėjusi sustingti, gan pavojinga, karšta. Per 10–15 metrų gali trumpam prieiti, nes tiesiog svyla antakiai. Lava – tai apie 1000 laipsnių karščio.“

Plačiau – birželio 28 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Automobiliu iki Islandijos nuvažiavęs žurnalistas Grumbinas – apie patirtis, įspūdingus vaizdus ir keliones pandemijos metu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt