Veidai

2021.06.25 08:48

Molėtų grožį atradusi Larisa Kalpokaitė į ežerų turtingas apylinkes kviečia ir kitus

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.06.25 08:48

Gimtojo krašto grožio pakerėta aktorė Larisa Kalpokaitė šypsosi, kad negali atsispirti pušynams, tad ir LRT.lt skaitytojams siūlo atrasti pušynų žavesį. Ji taip pat kviečia į savo antraisiais namais vadinamas apylinkes, kurios, net neabejoja, sužavės kiekvieną.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką planuojantieji atostogas Lietuvoje gali pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

„Lietuva – nepaprastai gražus kraštas, – neabejoja L. Kalpokaitė. – Pamenu, kaip vieną birželį išvykome į Italiją. Mėnesiui ritantis į pabaigą, jos gamta jau buvo ganėtinai padžiūvusi, gelsva. Nepamiršiu, kaip automobiliu iš to saulėto krašto įvažiavome į Lietuvą. Virš galvos – švininiai debesys, o aplink – žalia! Tas grožis, ta žaluma tiesiog pribloškė ir supratau, kad Lietuva nė kiek neprastesnė už Italiją.“

Svečiuose kraštuose aktorei įdomu apžiūrėti ir architektūrą, kuri ganėtinai skiriasi nuo mūsiškės, tačiau gimtinėje L. Kalpokaitę labiausiai traukia gamta – ypač pušynai, ežerai, jūra. „Bičiuliai kaip tik leidosi į kelionę po Lietuvą, jei ne darbai, ir aš taip norėčiau pakeliauti. Juk čia tiek daug gražių vietų“, – atsidūsta mylima aktorė.

Savaitgaliui gamtos apsuptyje

L. Kalpokaitė ne sykį yra pasakojusi, kokia jai brangi sodyba vyro tėviškėje. Vieta jau tapo jos antraisiais namais. Ten aktorė lankosi nuo tada, kai jai buvo 25-eri, ir iki šiol ten ištrūksta pailsėti.

„Mūsų sodyba yra Molėtų rajone. Taigi galiu patikinti, kad į Molėtų apylinkes užsukti tikrai verta. Vien jau senasis kelias nuo Vilniaus iki Molėtų ar kelias nuo Molėtų iki Anykščių pakeri vaizdais, – pasakoja L. Kalpokaitė. – Kiekviena vieta šiame krašte labai graži ir užburianti – daug žalumos, kalnelių, ežerų.“ Visai nesvarbu, į kurį Molėtų kraštą važiuosite, liksite sužavėti, sako ji, o konkrečių lankytinų vietų pagal pomėgius siūlo paieškoti internete. (Daugiau apie Molėtų kraštą rasite čia.)

Išvykai su nakvyne

Aktorė šypsosi, kad ją be galo žavi pušynai, ten ir poilsis geriausias. „Didžiulį įspūdį paliko viešnagė Labanoro girioje. Pamenu, nubundu ryte, išeinu į terasą, o ten supa pušynai, nuostabus jų kvapas. Netoli telkšo ežerai. Tai vienas gražiausių atostogų prisiminimų“, – pasakoja L. Kalpokaitė.

Tiesa, ežerais garsėjančius kraštus mėgstanti aktorė prisipažįsta, kad aktyvios pramogos – ne jai: „Kartą plaukiau su baidarėmis. Porą kartų apvirtau, sušlapau, o galiausiai ilgai dar po to nuo irklavimo skaudėjo rankas. Taigi, mane labiau žavi ramybė, vakarojimas prie laužo. Viena man smagiausių švenčių, be to, kad vyras ir sūnus – Jonai, man yra Joninės su liaudies dainomis, vainikų paleidimu į ežerą, laužais ir pasibuvimais iki paryčių“, – priduria L. Kalpokaitė.

Ilgesnėms atostogoms

Anot pašnekovės, Palangos ar Šventosios šurmulys jos netraukia, tačiau visada užburia pušynų apsupta Nida. Nors ši vieta ir taip pamėgta turistų, L. Kalpokaitė sako negalinti atsispirti šios vietos žavesiui: „Nida turi stebuklingos traukos, pušų, smėlio, jūrą... Ir ramybę. Ten labai ramu, matyt, to dabar dažniausiai ir ieškome.“

Lietuviškos gamtos grožio pakerėta aktorė sako, kad neverta žavėtis tik užsienio kraštais, kai turime tiek daug gražių vietų savame krašte, kur galima ir vaizdais pasigrožėti, ir pabūti, ir pailsėti.

Kalpokaitė ir Braškys santykius lygina su aktoryste: gali perskaityti daug knygų apie vaidybą, bet aktoriumi taip ir netapsi
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt