Veidai

2021.06.24 19:33

Iš Londono į Lietuvą sugrįžusi dainininkė Daiva Starinskaitė žada ir pasilikti: dabar čia įdomu gyventi

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2021.06.24 19:33

Daug metų Londone gyvenusią dainininkę Daivą Starinskaitę pandemija netikėtai paskatino pasilikti Lietuvoje. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ ji pasakoja, kad ją maloniai nustebino pasikeitusi gimtinė, be to, įkvėpė kurti ir kiek kitokią muziką.

8 metus Londone didžiąją laiko dalį leidusi, galima sakyti, ir gyvenusi grupės „Keymono“ vokalistė D. Starinskaitė šiuo metu apsistojo Lietuvoje. Tai padaryti paskatino pandemija, kuriai prasidėjus dainininkė buvo Vilniuje. Viskam užsitęsus pašnekovė sako pagalvojusi: o kodėl čia negrįžus ir nepagyvenus?


Pasiėmusi savo draugą australą ir įsikūrusi gimtinėje D. Starinskaitė pasakoja adaptuotis pradėjusi tik dabar. Juk ilgą laiką teko, kaip ir visiems, sėdėti užsidarius namuose, viskas buvo sustoję ir niekas nevyko.

Visgi po truputį čia, kaip ir visame pasaulyje, viskas juda į priekį, tad muzikantė svarsto Lietuvoje apsistoti ilgam – sužavėjo čia atsiveriančios ne tik karjeros galimybės, bet ir pakitusi aplinka.

„Grįžau ir matau, kaip viskas keičiasi, auga, kiek įdomių čia dalykų ir kiek galima savęs realizuoti, kažko įdėti, kad Lietuva taptų dar fainesnė mums visiems. Čia matau daug galimybių. <...> Kalbu ne tik apie muziką, kad čia galima daryti daug visokių dalykų, bet ir apie kitus dalykus. Dabar čia įdomu gyventi“, – pažymi atlikėja.

Pripratusi lankytis įvairiausiuose koncertuose Londone jų D. Starinskaitė Lietuvoje labiausiai ir pasigenda. Džiazo atlikėjai iš skirtingų šalių, įvairios pasaulinio lygio žvaigždės ar alternatyvios muzikos atstovai ten koncertuoja kasdien. Visgi ji tiki, kad čia to stygius – dėl karantino ir koncertinė veikla įsibėgės. „Aišku, [pasiilgstu] draugų...“ – priduria atlikėja.

Sugrįžusi į Lietuvą ji įsirengė studiją, kurioje galėtų repetuoti, įgyvendinti savo idėjas. „Džiaugiuosi turėdama savo erdvę, kur galiu kurti“, – sako D. Starinskaitė.

Įdomu tai, kad apsigyvenus Lietuvoje jai kyla ir kitokios kūrybinės mintys. „Gamta – labai arti, galima nuvažiuoti prie ežerų. Ta visa Lietuvos mistika mane labai įkvepia ramesnėmis mintimis, dainomis, gal net labiau akustinėms. Turiu minčių, kad savo muzikoje norėčiau daugiau gyvų instrumentų, akustinių garsų“, – mintimis dalijasi dainininkė.

Plačiau – birželio 17 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt