Veidai

2016.07.22 20:04

Argentiniečius išgąsdino sprogimą priminęs meteoro subyrėjimas

BNS2016.07.22 20:04

Vieno Argentinos pietų miesto gyventojus išgąsdino staiga pasigirdę galingi sprogimai, sudrebinę namus trečiadienį, bet priežastis išaiškėjo esanti gamtinė: ore virš žmonių galvų subyrėjo meteoras.

Įprastą trečiadienio popietę Cheneral Rokoje, turinčioje apie 85 tūkst. gyventojų, staiga sugriaudėjo virtinė sprogimų, nuo kurių drebėjo pastatai, tirtėjo to langų stiklai.

„Drebėjo viskas“, – sakė miesto meras Martinas Soria (Martinas Sorija).

Tačiau atskubėję policininkai, ugniagesiai, greitosios ir avarinės pagalbų darbuotojai ... neaptiko jokių bombos pėdsakų.

Galiausiai sprogimų priežastį atskleidė mokslininkai: į Žemės atmosferą maždaug 10 km aukštyje žemu kampu įskriejo meteoras, kurio greitis galėjo būti apie 2400 km per valandą.

„Visi buvo užklupti netikėtai, nes tas kūnas į atmosferą įskriejo virš gyvenamos vietovės. Būtų jis kritęs dykumoje, jūroje ar Antarktyje, niekada to nebūtume sužinoję“, – sakė astronomas Roberto Figueroa, vadovaujantis netoliese esančiai Neukeno observatorijai.

Pasak jo, tas meteoras, galėjęs būti apie 12 metrų skersmens, vėliau suskilo į tris fragmentus.

„Matyt tai buvo mineralinis meteoras, kuris į atmosferą įskriejo labai artimu Žemės paviršiui kampu. Vos tik jis palietė (atmosferos) dujas, įkaito, akmuo (nuo karščio) išsiplėtė, skilo į dalis ir nukrito jau pelenų pavidalu“, – aiškino astronomas.

„Kai kurie didesni gabalai, matyt, pasiekė žemesnius atmosferos sluoksnius ir sudegė juose. Kadangi jie skriejo baisiu greičiu, pasklido banga, kuri nuaidėjo kaip sprogimas“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.