Veidai

2016.07.22 19:15

Vašingtono skverą Vilniuje papuošė pavadinimas anglų kalba

LRT.lt2016.07.22 19:15

Vilniuje besilankantys svečiai ir į Vašingtono aikštę penktadienį užsukę vilniečiai galėjo pasijusti lyg Amerikoje – plevėsuoja JAV vėliavos, atidengta lentelė, kurioje anglų kalba užrašytas skvero pavadinimas „Washington Sq“, susibūrę Laisvę mylintys žmonės mini Sumnerio Welleso deklaraciją, vaišinasi tradiciniais amerikietiškais užkandžiais, skamba – „Kartu mes tikime laisve".  

Šventiniame Sumnerio Welleso deklaracijos minėjime dalyvavęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su vilniečiais ir miesto svečiais atidengė skvere  „Washington Sq“ lentelę. Tai jau tradicija tampanti akcija sostinėje, kuri simbolizuoja šalių, miestų draugystę bei partnerystę. Draugystę pažyminti pirmoji lentelė su islandišku užrašu šiemet iškilmingai atidengta Islandijos g., rašoma pranešime spaudai.

„Sveikinu visus jus su šia gražia švente ir džiaugiuosi, kad pasaulyje niekada netrūksta žmonių, kurie pasirenka nepasiduoti ir kovoti prieš blogį, ir, kaip matome, ši kova galiausiai duoda rezultatą. Dėkoju Amerikos žmonėms, kurie prieš 76 metus žengė mums visiems svarbų žingsnį ir nepripažino Baltijos šalių okupacijos“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Vilniaus meras R. Šimašius.

Renginyje prisimintas istoriškai reikšmingas tuometinio JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo S. Welleso pareiškimas pasauliui, jog Amerika nepripažįsta Lietuvos ir kitų Baltijos šalių okupacijos ir aneksijos.

„Dabar, kaip ir kiekvieną dieną, kuomet mes švenčiame savo laisvę, simbolinius įvykius, mes prisimename ir suprantame tuos, kurie ir šiandieną kovoja už mūsų ir mūsų šalies laisvę, ateitį, už galimybę pasirinkti. Dėl to mes esame jautrūs ir atidūs kovojančiųjų kančiai, pasiaukojimui bei esame dar labiau solidarūs“, – kalbėjo Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Minėjime dalyvavo ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Deborah A. McCarthy, prof. Vytautas Landsbergis, Seimo narys Emanuelis Zingeris ir daug kitų atėjusių švęsti laisvę žmonių.