Veidai

2021.06.17 15:08

Po metų į Askoto žirgų lenktynes grįžo žiūrovai, dėmesio centre – britų karališkoji šeima

LRT.lt2021.06.17 15:08

Po metų pertraukos Jungtinėje Karalystėje su žiūrovais vėl surengtos prestižinės Askoto žirgų lenktynės. Karalienė Elžbieta II ne kartą yra sakiusi, kad tai – mėgstamiausias jos renginys. Tiesa, šiemet karalienė jame greičiausiai nepasirodys.

Antradienį prasidėjusios lenktynės truks iki šeštadienio.

Jau tampa įprasta, kad karališkosiose Askoto žirgų lenktynėse dėmesio centre atsiduria ne tik talentingiausi raiteliai ir žirgai, bet ir skrybėlėtos damos bei cilindrais pasipuošę džentelmenai.

Princas Charlesas, Camilla ir kai kurie kiti britų karališkosios šeimos nariai šių metų renginyje lankėsi jau po porą kartų, praneša „People“.

Trys karalienės Elžbietos II vaikai – princas Charlesas, princesė Anne ir princas Edwardas – taip pat Charleso žmona Kornvalio hercogienė Camilla ir Edwardo žmona Vesekso grafienė Sophie buvo atvykę pirmąją ir antrąją kasmetinio renginio dieną.

Princas Charlesas su žmona į hipodromą atvyko automobiliu, nes šių metų kiek kuklesniame nei įprastai renginyje buvo atsisakyta tradicijos karališkosios šeimos nariams atvykti arklių traukiamomis karietomis.

Antradienį Camilla vilkėjo melsvai dryžuotą ansamblį ir derančią veido kaukę. Trečiadienį ji pasirinko šampano spalvos suknelę ir taip pat priderino prie jos tinkančią veido kaukę.

Princesė Anne vieną dieną pasipuošė ryškia žalia suknele, balta skrybėlaite, pirštinėmis ir akiniais nuo saulės, o kitą pasirinko mėlynos spalvos rūbų ir aksesuarų derinį.

Princas Edwardas kostiumą pagyvino geltona liemene ir, žinoma, cilindru, kurio šiame renginyje reikalauja aprangos kodas. Grafienė Sophie savo drabužių ansamblyje suderino gėles ir plunksnas.

Renginyje lankosi ir kiti žinomi veidai. Nuotraukose užfiksuotas britų muzikos bei televizijos prodiuseris Simonas Cowellas su partnere Lauren Silverman.

Lenktynių organizatoriai šiemet akcentuoja tvarumą ir skatina visus žiūrovus išsirinkti drabužius iš jau turimų arba įsigyti iš antrų rankų.

Tačiau vis dar galioja griežtos taisyklės, ką dėvėti, ypač jei pasiseka būti pakviestam į karališkąją tribūną.

Moterų suknelės ir sijonai turi būti krentantys kiek virš kelių ar ilgesni, palaidinių ar suknelių petnešėlių plotis privalo būti ne mažiau kaip 2,5 cm. Drabužius be petnešėlių, su plonomis petnešėlėmis ar permatomomis rankovėmis vilkėti draudžiama.

Šiemet vyrams pirmą kartą renginio istorijoje leista dėvėti mėlynus kostiumus (ne vien tradicinius pilkus ar juodus) derinant juos su „žaismingais“ kaklaraiščiais ir liemenėmis. Novatoriškos liemenės ir kaklaraiščiai vis dar nepageidaujami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.