Veidai

2021.06.21 07:27

Mados ir gėjų ikona laikomas Davidas Beckhamas – apie sutrikimą, dėl kurio žmona jį vadina „keistuoliu“

LRT.lt2021.06.21 07:27

„Mados ikona“, „gėjų ikona“, vyriškų apatinių reklamos veidas, pasaulinio garso futbolininkas, keturių vaikų tėvas – Davidui Beckhamui klijuojama daugybė etikečių, kurių jis nė kiek nesikrato. Tiesa, žmona Victoria Beckham dažnai jį vadina „keistuoliu“ – buvęs sportininkas prisipažino turįs obsesinį kompulsinį sutrikimą, kuris pasireiškia įkyriu siekiu nuolat rūšiuoti ir simetriškai dėlioti visus daiktus.

Buvęs profesionalus Anglijos futbolininkas, klubų „Inter Miami CF“ ir „Salford City“ bendrasavininkas 46-erių Davidas Robertas Josephas Beckhamas gimė Londone, kirpėjos ir virtuvinės įrangos montuotojo šeimoje. Augo dviejų seserų – vyresnės ir jaunesnės – apsuptyje.

„Kai mokykloje manęs paklausdavo, kuo norėsiu būti užaugęs, atsakydavau, kad futbolininku. Tada mokytojai sakydavo: „Gerai, bet kokį darbą norėtum dirbti?“ Futbolas buvo vienintelis dalykas, kuriuo norėjau užsiimti“, – „W Magazine“ yra sakęs visame pasaulyje garsus buvęs futbolininkas D. Beckhamas, kurio turtas vertinamas 450 mln. JAV dolerių.

D. Beckhamo tėvai buvo užkietėję futbolo gerbėjai – jei norėdavo pamatyti kitame mieste vykstančias rungtynes, leisdavosi į išvykas net ir už kelių šimtų kilometrų. Būtent šeimoje ir gimė D. Beckhamo meilė futbolui. Dar vaikystėje jis ėmė žaisti mokyklos, parapijos komandose, o sulaukęs 18-os sužaidė pirmąsias žaidynes kaip „Manchester United“ komandos narys.

Leidiniui „The Father Hood“ D. Beckhamas pasakojo buvęs itin artimas su savo tėvu. „Jis man nuolat kartodavo: „Niekada nepasiduok“, – sakė futbolininkas ir pridūrė, kad tėvo figūra buvo itin svarbi siekiant aukštumų karjeroje.

Netrukus D. Beckhamą ėmė lydėti pasaulinė šlovė, o 1997 m. jis sutiko jo komandos futbolo mačą stebėjusią populiarios grupės „Spice Girls“ narę Victorią Adams. Tarp garsių jaunuolių įsižiebė jausmai, smarkiai patraukę žiniasklaidos dėmesį. Pora pagal vardus ir pravardes imta vadinti „Posh and Becks“, mat atlikėja Victoria neoficialiai buvo vadinama „Posh Spice“.

Nepaisant įkyraus dėmesio ir kiekvieną poros žingsnį sekančios žiniasklaidos, 1998 m. D. Beckhamas pasipiršo mylimajai, po metų įvyko jųdviejų vestuvės vienoje pilyje Airijoje. Žiniasklaidai buvo uždrausta lankytis garsenybių vestuvėse. Išimtis teko tik leidiniui „OK! Magazine“, su kuriuo Beckhamai buvo sudarę sutartį.

Tiesa, laikraščiams visgi pavyko gauti keletą fotografijų, kuriose jaunavedžiai užfiksuoti sėdintys paauksuotuose sostuose. Kalbama, jog vestuvėse dirbo daugiau nei 400 aptarnaujančio personalo narių, o puotos kaina siekė pusę milijono svarų sterlingų.

Davidas ir Victoria Beckhamai augina keturis vaikus: 1999 m. gimusį sūnų Brooklyn Joseph, 2002 m. gimusį Romeo Jamesą, 2005 m. pasaulį išvydusį Cruzą Davidą ir 2011 m. gimusią jaunėlę dukrą Harper Seven. Pirmųjų poros sūnų krikštatėvis yra atlikėjas Eltonas Johnas, krikšto mama – aktorė Elizabeth Hurley.

2013 m. duodamas interviu žurnalui „GQ“, D. Beckhamas sakė: „Kai tenka palikti vaikus, aš tiesiog fiziškai susergu“. Leidiniui „The Father Hood“ jis kalbėjo: „Brooklyno mudu su Victoria susilaukėme labai jauni. Tačiau visada to norėjau. Norėjau, kad vaikai augtų kartu su mano karjera. <...> Manau, su vaikais tampi brandesnis. Gyvenime atsiranda svarbesnių dalykų nei kasdieniniai rūpesčiai, visas gyvenimas ima suktis apie vaikus. Manau, būdamas tėvu supranti, kad esi mažiau svarbus, nes svarbiausi yra vaikai“.

Tiesa, kone tobula vadinamą šeimą ne kartą purtė skandalai. 2004 m. Didžiosios Britanijos bulvarinis leidinys „News of the World“ paskebė, kad D. Beckhamas galimai turėjo romaną su savo asmenine asistente Rebecca Loos. Po savaitės prabilo ir modelis Sarah Marbeck – ji sakė su garsiu futbolininku ne sykį turėjusi lytinių santykių. Tiesa, pats D. Beckhamas kaltinimus neištikimybe atmetė ir sakė, kad jie – tiesiog juokingi, rašė BBC.

Garsus futbolininkas – dar ir modelis, ne kartą tapęs vyriškų apatinių reklamos kūnu ir veidu. „Mano stilius – tarsi iš kitos planetos“, – žurnalui „GQ“ yra sakęs D. Beckhamas. Išskirtinis futbolininko stilius jam ne sykį pelnė stilingiausio Didžiosios Britanijos vyro titulą, tačiau žiniasklaidoje dėl itin didelio dėmesio išvaizdai pasitaiko ir pašaipių futbolininkui adresuotų komentarų.

Tiesa, D. Beckhamas viešojoje erdvėje dažniau aptarinėjamas iš gerosios pusės. Socialiniuose tinkluose pagal sekėjų skaičių besirikiuojantis šalia Christiano Ronaldo ir Lionelio Messi, D. Beckhamas laikomas ne tik mados, bet ir gėjų ikona. Šiuo titulu, kaip rašo CNN, futbolininkas itin didžiuojasi ir atvirai reiškia palaikymą LGBT bendruomenei.

D. Beckhamo išvaizdos išskirtinumas – ne tik jo stilius, bet ir kūną puošiančios kone 70 tatuiruočių, tarp jų – visų sūnų ir žmonos vardai. Savo biografijoje „David Beckham: My Side“ futbolininkas rašė: „Išvydę mane, jūs pamatote tatuiruotes. Matote, ką aš jaučiu Viktorijai ir berniukams. Jie – mano dalis“. Tiesa, vėliau duodamas interviu „ITV1“ jis prisipažino, kad iš dalies tapo priklausomas nuo tatuiruočių, o tiksliau – nuo skausmo.

2009 m. garsus futbolininkas viešai prisipažino, kad jį kamuoja obsesinis kompulsinis sutrikimas. Kaip rašo „The Independent“, D. Beckhamas pasakojo nuolat siekiantis, kad viskas būtų tobulai, pavyzdžiui, gėrimų skardines jis visada sustato į stygos tiesumo eilę.

Duodamas interviu „ITV1“, jis sakė: „Turiu obsesinį kompulsinį sutrikimą – privalau viską sudėti į tiesią liniją arba poromis. Jei į šaldytuvą tiesia linija netelpa kolos skardinės, likusias padedu į kitą vietą. Atėjęs į viešbučio kambarį pirmiausia visus lankstinukus ir knygas sudedu į stalčių. Man viskas privalo būti tobulai“, – kalbėjo D. Beckhamas. Jis pridūrė, kad bandė liautis ir stabdyti savo pasikartojantį elgesį, tačiau nesėkmingai.

Futbolininko žmona V. Beckham taip pat yra pasakojusi apie vyro sutrikimą. „Mūsų šaldytuvuose produktai išdėlioti grupėmis, simetriškai. Turime tris šaldytuvus: vienas – maisto produktams, kitas – daržovėms, trečias – gėrimams. Gėrimų šaldytuve viskas išdėliota simetriškai. Jeigu bus trys skardinės, vieną Davidas išmes, kadangi jis visus daiktus poruoja tik lyginiu skaičiumi“, – V. Beckham cituoja „The Independent“.

Anot leidinio, D. Beckhamas namuose mėgsta rengtis baltai, mat taip siekia prisiderinti prie baldų. Drabužių parduotuvėse jis perka lygines poras apatinių, o namuose visus rūbus griežti rūšiuoja pagal spalvas. Kaip rašo „The Independent“, dėl keisto vyro elgesio žmona dažnai jį vadina tiesiog keistuoliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.