Veidai

2021.06.16 10:52

17-metė būsima Nyderlandų karalienė demonstruoja tvirtas vertybes – atsisakė 1,6 mln. eurų išmokos

LRT.lt2021.06.16 10:52

Nyderlandų princesė ir sosto įpėdinė Catharina-Amalia su pagyrimu baigė gimnaziją Hagoje ir planuoja metus pailsėti prieš stodama į universitetą. Mergina priėmė ir dar vieną svarbų sprendimą – ji atsisakė teisės į nemažą metinę išmoką, rašo „People“.

Vyriausioji karaliaus Vilhelmo-Aleksandro ir karalienės Maximos duktė penktadienį nusiuntė Nyderlandų ministrui pirmininkui Markui Rutte ranka rašytą laišką, kuriuo informavo apie savo sprendimą atsisakyti maždaug 1,6 mln. eurų metinės išmokos, kuri galėtų būti mokama, kol mergina imsis karališkųjų pareigų.

„2021 m. gruodžio 7 d. man sueis 18 metų ir pagal įstatymą priklausys išmoka, – rašoma princesės laiške, kurį paskelbė Nyderlandų visuomeninis transliuotojas NOS. – Man nepatogu, nes aš nieko nedarau mainais už šiuos pinigus, tuo labiau, kad kitiems studentams šiuo koronaviruso pandemijos laikotarpiu gali būti labai nelengva.“

Ji taip pat žadėjo grąžinti maždaug 300 tūkst. eurų kuriuos gavo besimokydama mokykloje, ir teigė nepretenduosianti į 1,3 mln. eurų išmoką, „kol nepatiriu didesnių išlaidų kaip Oraniečių dinastijos princesė“.

Praėjusią savaitę princesė Amalia išlaikė brandos egzaminus Hagoje įsikūrusioje „Christelijk Gymnasium Sorghvliet“ gimnazijoje ir baigė ją su pagyrimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.