Veidai

2021.06.16 07:33

Eimučio Kvoščiausko atostogų Lietuvoje idėjos – nuo džiazo Vilkijoje iki gamtos stebuklų Dzūkijoje

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.06.16 07:33

Aktorius Eimutis Kvoščiauskas didžiuojasi, kad visus gali pakviesti į savo gimtąjį Vilkijos kraštą, kuriame – nauja vasaros estrada, pavadinta džiazo virtuozo Louiso Armstrongo vardu. Portalo LRT.lt skaitytojams jis primena muzikos legendos istoriją ir siūlo dar porą vietų, kurios užburia ir vasaros dieną gali tapti puikiu pabėgimu iš miesto šurmulio.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką planuojantieji atostogas Lietuvoje gali pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

Aktorius E. Kvoščiauskas šypsosi, kad ir per atostogas stengiasi išlaikyti pusiausvyrą tarp miesto bruzdesio ir gamtos ramybės: „Be miesto gyventi negalėčiau ir nors esu skautas, palapinėje tarp miškų vienas turbūt nakvoti nepasilikčiau, tačiau mieli man trumpi pabėgimai į gamtą.“

Būdamas skautu, o vėliau su teatro gastrolėmis jis išmaišė daug Lietuvos kampelių, tad dalijasi savo savaitgalio ar atostogų idėjomis.

Dienos išvyka su bičiuliais

Eimutis pastebi, kad per karantiną dažnas atrado Lietuvos gamtą ir nuostabiausiuose jos kampeliuose besiraizgančius pažintinius takus. „Man tai buvo didelis atradimas. Milžinišką įspūdį paliko netoli Aukštadvario esanti Velnio duobė.

Ten labai gražu ir vasarą, ir rudenį, kai lapai nusidažo skirtingomis spalvomis. Kai ten lankiausi rudeniop, akys raibo nuo grožio ir atrodė, kad esu ne Lietuvoje. Kadangi Velnio duobė yra netoli sostinės, vilniečiai ar čia atvykstantys miesto svečiai gali išsiruošti į trumpą išvyką su draugais. Be to, manau, kad ši vieta paliktų įspūdį ir svečiams iš užsienio“, – svarstė aktorius.

Jį visada žavi ir Dzūkijos kampelis, kuriame plyti Zervynos – etnografinis gatvinis kaimas Varėnos rajone, Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje abipus Ūlos upės bei jos intako Pavilnio.

„Be to, netoliese yra Ūlos akis. Man tai kažkoks stebuklas mūsų krašte. Nuostabus gamtos kampelis“, – patikino Eimutis.

Savaitgalio pasivažinėjimas

Anot E. Kvoščiausko, nuostabių vaizdų galima pamatyti išvykus Kauno–Jurbarko keliu, užburia Panemunė ir jos pilys.

„Įdomybių yra ir mano gimtojoje Vilkijoje. Čia yra vienintelis Lietuvoje keltas, keliantis per Nemuną. O netoliese yra ir Louiso Armstrongo vardo estrada, aikštė. Per renginių aikštės kampuose įrengtus automatus galima pasiklausyti šio atlikėjo kūrinių.

Kodėl aikštė pavadinta L. Armstrongo vardu? Atsakymą į šį klausimą buvo pateikusi laida „Daiktų istorijos“, pasakojusi apie Karnovskių šeimą, globojusią juodaodį berniuką, kuris ir buvo L. Armstrongas. Labai graži žymaus atlikėjo sąsaja su Vilkija“, – pasakojo E. Kvoščiauskas.

Daiktų istorijos. Kodėl garsiojo džiazo fenomeno Louis Armstrong istorija prasidėjo Vilkijos miestelyje?

Ilgesnėms atostogoms

Aktorius sako, kad darbas vaikų stovyklose ne sykį jį buvo nuvedęs į ežerais garsėjančias Molėtų ar Ignalinos apylinkes. Tad ir ieškantiems vietos atostogoms jis siūlo pagalvoti apie tą Lietuvos dalį. „Anksčiau ir pats nebuvau didelis ežerų mėgėjas, tačiau, dirbdamas stovyklose, labai juos pamilau, supratau, kad, aktyviai leidžiant laiką, galima labai gerai pailsėti“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.