Naujienų srautas

Veidai2016.07.20 10:11

Indonezija uždraudė policininkams, kariškiams žaisti „Pokemon Go“

BNS 2016.07.20 10:11

Indonezijos gynybos ministrui įspėjus, kad „Pokemon Go“ kelia grėsmę saugumui, šalies policijai jau įsakyta tarnybos valandomis nežaisti šio išmaniesiems telefonams skirto žaidimo, o netrukus tai bus uždrausta ir kariškiams.

Vos prieš dvi savaites pasirodęs žaidimas visame pasaulyje, įskaitant Indoneziją, pelnė milžinišką populiarumą, tačiau jau sulaukė kaltinimų dėl nusikaltimų ir eismo taisyklių pažeidimų, taip pat skundų įvairiuose pasaulio miestuose.

Nors „Pokemon Go“ oficialiai Indonezijoje dar nėra prieinamas, daugelis šį žaidimą parsisiuntė neteisėtai ir išėjo į gatves medžioti virtualių vadinamųjų kišeninių monstrų.

Tačiau žaidimo populiarumas sukėlė aukščiausio lygmens saugumo vadovų susirūpinimą. Jų teigimu, šis žaidimas dėl savo technologinių gebėjimų galėtų būti panaudotas šnipinėjimui.

„Šnipinėjama gali būti įvairiais būdais“, – pareiškė gynybos ministras Ryamizardas Ryacudu.

„Iš pradžių jis („Pokemon Go“) atrodo mielas, tačiau atidžiau pažiūrėjus... tai tiesiog nėra teisinga“, – pareiškė jis.

Įsakymą, kuriuo visam personalui darbo valandomis draudžiama žaisti „Pokemon Go“, netrukus paskelbs ir kariuomenė, siekianti apsaugoti padidinto saugumo objektus, pranešė ginkluotųjų pajėgų atstovas spaudai Tatangas Sulaimanas.

Įsakyme bus konkrečiai paminėtas susirūpinimas dėl to, kad įtaisai, naudojami žaidimui žaisti, gali internetu siųsti duomenis į kitas šalis.

Šių priemonių imtasi po to, kai šią savaitę buvo trumpam sulaikytas vienas prancūzas, kuris, žaisdamas „Pokemon Go“, atsitiktinai atklydo į karinę bazę Javos saloje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi