Naujienų srautas

Veidai2016.07.20 09:28

Britanijoje – rekordiniai karščiai

Po ganėtinai vėsios ir lietingos vasaros pagaliau ir iki britų salų atsirito karščiai. Trečiadienį pietinėje Britanijos dalyje temperatūra vėl perkops 30 laipsnių ir prognozuojama, kad tokių karštų orų bus daugiau, nes pasauliniai meteorologijos duomenys fiksuoja vieną žemės temperatūros rekordą po kito.  

Amerikiečių nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos duomenimis, praeitas birželis vėl tapo rekordiniu. Tai jau 14 toks rekordiškai šiltas mėnuo iš eilės ir panašu, kad po rekordiškai šiltų 2015 m., šie metai bus dar šiltesni.

Amerikiečiai renka duomenis apie pasaulio vandenynų bei atmosferos temperatūrą daugiau kaip 100 metų. Pastarųjų pusantrų metų duomenys aiškiai rodo, kad vidutinė žemės paviršiaus temperatūra nuolat viršija paskutinių dviejų dešimtmečių vidutinę temperatūrą maždaug devyniomis dešimtosiomis laipsnio.

Gal tai ir nedaug, kad įšiltų vėsios Britaniją supančios jūros, bet jei tokia tendencija tęsis, norinčių pasimaudyti prie Britanijos krantų turėtų gerokai padaugėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi