Veidai

2021.06.14 10:18

Joe Bideno įspūdžiai po arbatėlės su karaliene Elžbieta II: monarchė jam priminė mamą

LRT.lt2021.06.14 10:18

Sekmadienį Vindzoro pilyje Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II sutiko ypatingus svečius – Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą Joe Bideną ir pirmąją šalies ponią Jill Biden. Svečių laukė oficialus sutikimas ir tradicija tapęs arbatos gėrimas su karaliene. Po jo J. Bidenas sakė, kad karalienė – labai maloni moteris, priminusi jam jo paties mamą.

Pirmoji JAV pora privačiu sraigtasparniu į Vindzoro pilį atvyko tiesiai iš Kornvalyje vykstančio Didžiojo septyneto viršūnių susitikimo. Ypatingus svečius lauke pasitiko uniformuoti karalienės Garbės sargybos kariai ir, žinoma, pati karalienė Elžbieta II.

Po pasisveikinimo lauke vyko svečių fotosesija. Anglijos karalienė šiai progai pasipuošė rausva gėlėta suknele, prie jos priderino rausvą skrybėlę, baltas pirštines ir juodos spalvos rankinę. Monarchė nepamiršo ir papuošalų – pasidabino trijų eilių perlų vėriniu ir auskarais.

Pirmoji JAV ponia J. Biden vilkėjo kelių dalių šviesiai mėlynos spalvos kostiumėlį, o prezidentas J. Bidenas – tamsiai mėlynos spalvos kostiumą ir tokios pačios spalvos kaklaraištį. Prezidentas nepamiršo ir jo vizitine kortele jau tapusių tamsių akinių nuo saulės.

Vėliau karalienė Elžbieta II Bidenus pakvietė į tūkstančio metų istoriją menančios pilies vidų – joje visi tradiciškai vaišinosi arbata, rašo „People“. Keliaujant į pilį, JAV prezidentas karalienei ištiesė parankę, tačiau monarchė pasiūlymu įsikibti nepasinaudojo.

Užsienio žiniasklaidoje netrukus prisimintas Elžbietos II ir buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas, kuriame jis sulaužė karališkąjį protokolą ir susitikimo metu žingsniavo pirmiau karalienės – viso susirinkusiųjų būrelio priekyje.

Kaip rašo CNN, J. Bidenas – 12-asis JAV prezidentas, su kuriuo susitinka 95-erių karalienė Elžbieta II. Beje, tai – ne pirmasis šių valstybės vadovų susitikimas. Pirmąjį kartą J. Bidenas su monarche susitiko 1982 m., kai ėjo senotariaus pareigas. Atsiminimų knygoje J. Bidenas rašė, jog prieš pirmąjį susitikimą su Anglijos karaliene mama jį įspėjo, kad reikės nusilenkti.

Su monarche susitikęs antrąjį kartą, jis prisiminė savo mamą ir jos žodžius. Tiesa, karalienei taip ir nenusilenkė. „Manau, karalienė neįsižeistų, jei pasakyčiau, kad ji savo žvilgsniu ir dosnumu man labai priminė mano mamą, – „Reuters“ po susitikimo kalbėjo J. Bidenas. – Nenuostabu, kad ji labai maloni. Puikiai pasikalbėjome.“

Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariai su pirmąją JAV pora buvo susitikę ir penktadienį. Susitikime dalyvavo ne tik karalienė, bet ir princas Charlesas su žmona Camilla bei princas Williamas su žmona Kate. Penktadienį CNN žurnalistai Jill Biden paklausė, ar ši pasiteiravusi Kate, kaip elgtis pirmą kartą susitikus su karaliene.

„Ne. Buvome užsiėmusios. Nejaugi nematėte? Kalbėjome apie švietimą“, – žurnalistams sakė pirmoji JAV ponia.

Susitikimas su pirmąją JAV pora karalienei Elžbietai II – vienos pirmųjų svarbių pareigų nuo tada, kai balandį mirė monarchės vyras, 99-erių princas Philipas. Anot „People“, iki šiol karalienė daugiausia laiko leido namuose, o susitikimuose su valstybių atstovais dalyvavo nuotoliniu būdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.