Naujienų srautas

Veidai2016.07.19 23:21

„Aukso traukinio“ atradėjai ruošiasi: skaičiuoja dienas iki kasinėjimo pradžios

15min.lt 2016.07.19 23:21

„Aukso karštinė“ Lenkijoje, kai pasklido žinia apie atrastą „aukso traukinį“, aprimo, tačiau pirmieji apie tai paskelbę lenkas Piotras Koperis ir vokietis Andreasas Richteris pasiruošę veikti toliau. Kaip praneša tvn24.pl, vyrų įkurtos viešosios įstaigos interneto puslapyje tiksi laikrodis, skaičiuojantis likusį laiką iki prasidėsiančių kasinėjimo darbų.

„Susitelkėme į sutarčių su mūsų partneriais pasirašymą“, – informuoja „aukso traukinio“ atradėjai ir skaičiuoja dienas bei valandas, kada prasidės kasinėjimai 65-ajame geležinkelio trasos Vroclavas-Valbžychas kilometre. O tai turėtų įvykti rugpjūčio 16 dieną, arba – praėjus lygiai metams po paskelbimo apie šį unikalų radinį.

Viešosios įstaigos „XYZ“ interneto svetainėje patalpintas laikrodis, skaičiuojantis, kiek liko laiko iki tos didžiosios dienos.

Tiesa, kokie atradimai laukia, sunku net spėlioti. Gruodį įvykusioje spaudos konferencijoje buvo paskelbta, kad tunelis toje vietoje greičiausia yra, tačiau jame nėra traukinio. „Patyrėme nokautą, tačiau išsilaikėme ant kojų ir po pertraukos pradedame antrąjį raundą. Esame įsitikinę savo pergale“, – taip apie ryžtą eiti pirmyn kalba P. Koperis ir A. Richteris.

Birželį Lenkijos žiniasklaida rašė, kad apie „aukso traukinio“ atradimą paskelbę vyrai turės teisę pradėti kasinėjimo darbus. Paveldosaugininkai sutiko, kad teritorijoje 65-ajame geležinkelio trasos Vroclavas-Valbžychas kilometre būtų vykdomos paieškos.

Anot legendos, „aukso traukinys“ baigiantis Antrajam pasauliniam karui išvyko su auksu bei kitomis vertybėmis ir paslaptingai dingo Valbžycho apylinkėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi