Veidai

2021.06.06 19:12

Princas Harry ir Meghan Markle sulaukė šeimos pagausėjimo – porai gimė dukra

atnaujinta 22.01
LRT.lt2021.06.06 19:12

Princas Harry ir Meghan Markle pranešė apie šeimos pagausėjimą – penktadienį jiems gimė dukra, praneša BBC.

Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor gimė penktadienio rytą ligoninėje Santa Barbaroje, Kalifornijoje.

Ir mama, ir vaikelis yra sveiki ir jaučiasi gerai, sakoma oficialiame pranešime, kurį cituoja BBC.

Pora teigė, kad savo antrąjį vaiką pavadino Lilibet pagal karališkosios šeimos pravardę Karalienei, kūdikio prosenelei.

Antrasis jos vardas Diana buvo pasirinktas „mylimos velionės močiutės“, Velso princesės Dianos, garbei, sakoma pranešime.

Kaip informuoja BBC, vaikelis su tėvais šiuo metu jau yra namuose. Lilibet „Lili“ Diana yra 11-oji Karalienės Elžbietos II proanūkė ir yra aštunta eilėje į sostą.

Kaip skelbiama poros tinklalapyje „Archewell“, „birželio 4 dieną buvome palaiminti, atvykus dukrai Lili“.

„Ji yra daugiau, nei galėjome įsivaizduoti, ir mes liekame dėkingi už meilę ir maldas, kurias jautėme iš viso pasaulio. Dėkoju už jūsų gerumą ir palaikymą per šį ypatingą laiką mūsų šeimai“, – rašoma pranešime.

LRT.lt primena, kad gegužės 6 dieną princo Harry ir Meghan Markle sūnui Archie Harrisonui Mountbatten-Windsor suėjo dveji metai. Princas Harry ir jo žmona Meghan pasitraukė iš karališkųjų rūmų ir dabar gyvena Kalifornijoje.

Kad poros pirmagimis, gegužės 6-ąją antrąjį gimtadienį minėjęs Archie, taps vyresniu broliu M. Markle ir princas Harry paskelbė vasarį, o tiksliau – per Valentino dieną. Porai tai simbolinė data, nes būtent vasario 14-ąją apie tai, kad laukiasi princo Harry pranešė ir princesė Diana.

Netrukus M. Markle ir princas Harry atskleidė ir būsimo vaikelio lytį. Kovo mėnesį, duodami audras sukėlusį interviu televizijos žvaigždei Oprah Winfrey, pora atskleidė, jog laukia dukters.„Nuostabu.<...> Ko dar galėčiau trokšti“, – tąkart patikino princas Harry.

Tiesa, tuo metu pora pasakė, kad vaikelis gims vasarą, tačiau nepatikslino, kurį mėnesį, paslaptyje laikė ir daugelį kitų detalių, susijusių su dukters gimimu. Elle.com buvo spėliojama, kad iš JAV, kur pora pastaraisiais metais gyvena, į princo Philipo laidotuves Meghan buvo nepatarta vykti, nes ji laukiasi 36 ar daugiau savaičių – tokiame nėštumo etape medikai nėščiosioms keliauti neleidžia.

Beje, ši mergaitė JAV vadinama Rainbow baby (vaivorykštinis kūdikis). Tai reiškia, kad ji gimė po to, kai ankstesnio vaikelio tėvai neteko.

Dar praėjusiais metais sklandė kalbos, kad M. Markle vėl laukiasi, bet pora jų nei patvirtino, nei paneigė. Vis dėlto lapkričio pabaigoje M. Markle atskleidė, kad praėjusią vasarą patyrė persileidimą.

„Tas liepos rytas prasidėjo įprastai – pagaminau pusryčius, pašėriau šunis, išgėriau vitaminų, surinkau ant žemės besivoliojančias kreideles, susirišau plaukus ir ėjau žadinti vyresnėlio“, – M. Markle pasakojo „The New York Times“, apie tą dieną, kai pajuto aštrų skausmą, sukėlusį besilaukiančiai hercogienei nerimą. „Su Archie rankose parkritau ant žemės. Pradėjau dainuoti lopšinę, norėjau mus abu nuraminti, nes nusmelkė jausmas, kad kažkas negerai“, – pasakojo ji.

Netrukus ji išskubėjo į ligoninę, kur išgirdo, kad vaikelio nebėra. „Mačiau, kaip sudūžta mano vyro širdis, – pasakojo ji. – Po kelių valandų gulėjau ligoninės lovoje, laikiau sudrėkusią nuo ašarų savo vyro ranką. Žiūrėjau į baltas palatos sienas ir bandžiau suvokti, kaip turėsime tai išgyventi.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt