Veidai

2016.07.13 16:32

Prieš fotoobjektyvą vis dažniau stoja ir augintiniai

Socialiniams tinklams ir juose skelbiamiems vaizdams išsikovojus tvirtą vietą daugelio mūsų kasdienybėje, fotosesijos tapo įprasta jaunimo laisvalaikio dalimi. Gal dėl šios mados prieš fotoaparato objektyvą vis dažniau tenka pozuoti ir naminiams gyvūnams. Tiesa, jų fotosesijos gerokai skiriasi.

Vienas fotoaparato spragtelėjimas – vienas pozuojančiojo šuolis iš kadro. Tokia yra vilniečio fotografo Igorio Petino darbo kasdienybė, nes jis jau daug metų kuria ne tik žmonių, bet ir  jų augintinių nuotraukas. Meilę gyvūnams ir fotografijai vyras jaučia nuo pat mažumės.

Igoris sako, kad geriausius kadrus pavyksta užfiksuoti, kai pats vyksta į augintinio namus, nes sau įprastoje aplinkoje gyvūnas jaučia mažiau streso – tada ir nepažįstamą fotografą jis priima palankiau, ir atsipalaiduoja lengviau. Sudėtingiau, kai šeimininkai nori, kad augintinis būtų įamžintas fotostudijoje.

Atvežę augintinį į Igorio fotostudiją, šeimininkai beveik niekada neišvengia aktyvių asistentų vaidmens – jiems įsibaiminusius gyvūnus tenka ir raminti, ir iš po baldų traukti, ir skanėstais vilioti, ir žaisliukais bei raginimais bandyti atkreipti numylėtinio žvilgsnį į fotografo objektyvą.

Daugiau apie augintinių fotografų kasdienybę – reportaže.