Veidai

2016.07.13 13:31

Suomija rengiasi aukcione parduoti migrantų paliktus sovietinius automobilius

BNS 2016.07.13 13:31

Senų sovietinių automobilių kolekcininkai šį savaitgalį traukia į Arktį, kur Suomijos muitinė aukcione parduos dešimtis automobilių, kuriuos paliko į šalį per Rusiją atvykę migrantai.

Aukcionas, kuriame bus bandoma parduoti 128 automobilius, daugiausia prastos būklės sovietinių laikų „Ladas“ ir „Volgas“, vyks Salos mieste, esančiame už maždaug 900 kilometrų į šiaurę nuo Helsinkio, šį penktadienį ir šeštadienį.

Nuo gruodžio iki kovo mėnesio į Šengeno zoną per du iš šiaurinių Suomijos sienos perėjimo punktų Arktyje pateko daugiau kaip 1,7 tūkst. prieglobsčio prašytojų, daugiausia iš Afganistano ir Sirijos, kurie specialiai šiai kelionei Rusijoje įsigijo kuo pigiausius, bet, svarbiausia, tebevažiuojančius automobilius.

Nors žiemą temperatūra šiame regione nusileidžia iki minus 30 laipsnių pagal Celsijaus skalę, kai kurie migrantai nusprendė, kad Arkties kelias į Europą yra saugesnis negu plaukimas per Viduržemio jūrą.

„Tai palikti automobiliai, kurie buvo perduoti valstybei, iš viso 128 vienetai. Per Rusiją atvykę prieglobsčio prašytojai juos paliko arba atidavė“, – pareiškė vyriausiasis muitinės inspektorius Karis Hannu.

Anot jo, aukcionas jau sulaukė „daug dėmesio“.

Iki gruodžio mėnesio migrantai Suomijos ir Rusijos sieną kirto dviračiu, nes ją kirsti pėsčiomis buvo uždrausta. Kirsti sieną kito asmens vairuojamu automobiliu migrantai taip pat negalėjo, nes tas asmuo būtų apkaltintas prekyba žmonėmis.

Kai gruodį Suomijos valdžia saugumo sumetimais uždraudė kirsti sieną dviračiu, migrantams neliko kitos išeities, kaip tik išleisti po daugiau kaip 1 tūkst. eurų seniems surūdijusiems automobiliams, kuriuos jie paliko Suomijoje.

Galiausiai kovo mėnesį Suomija ir Rusija pasirašė susitarimą uždaryti migrantams savo šiaurinę sieną, kad užblokuotų Arkties maršrutą į Europos Sąjungą.