Veidai

2021.06.04 15:38

Gintaras Rinkevičius iš savo tėčio gavo tai, kas neįkainojama, – gebėjimą džiaugtis gyvenimu

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2021.06.04 15:38

Dirigentas Gintaras Rinkevičius sako iš tėčio išmokęs gerumo, bet abejoja, ar galės būti toks geras kaip jis. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ muzikas atvirauja karjeros pradžioje vaikams skyręs mažai dėmesio: „Buvau jaunas tėtis, galvojau tik apie muziką, meną, atradimus.“

Dirigentas sykį yra pasakęs, jog dėl to, kad turime muzikantą G. Rinkevičių, o ne taksistą, turėtume būti dėkingi būtent jo tėvui.


„Tai buvo mano alternatyva. Galvojau, kuo būčiau, jeigu būčiau ne muzikantas. Bet ta tema galvojau jau vėliau, kai jau buvo 18–20 metų, kai pradėjau labai domėtis automobiliais. Galvojau – o kas gi čia mano aistra? Mano aistra vis dėlto visokie motorai – nuo motociklo iki kitokių motorų“, – pasakoja jis.

Tėvo dienai artėjant G. Rinkevičius laidoje prisiminė, kaip jį tėtis paskatino domėtis muzika.

„Mes dainavome kartu su tėčiu. Tai yra labai puikūs prisiminimai, kadangi tėtis visada labai mylėjo muziką, jis pusę metų mokėsi solinio dainavimo. Aš jau tėčio neturiu, visai neseniai jį praradau. Per Tėvo dieną pirmiausias ir švenčiausias dalykas yra prisiminti tėvus, išėjusius ir gyvuosius, aplankyti ir būti kartu.

Tėtis paskui baigė vokiečių kalbą, bet visada dainavo, dainavo kaimo kapeloje „Galvė“, tai kapelai vadovavo kompozitorius Jurgis Gaižauskas. Jis dainuodavo kaip solistas, o mes su tėčiu važiuodavome į visokias meno saviveiklos apžiūras, dviese dainuodavome kai kurias dainas. Tie duetai tose apžiūrose labai patikdavo. Aš prisimenu tuos duetus apie tai, kaip Marse baltos obelys žydės...“ – šypsosi dirigentas.

G. Rinkevičius sako iš savo tėčio išmokęs nemažai dalykų, tačiau svarbiausia – gerumo ir gyvenimo džiaugsmo.

„Nežinau, ar galėsiu būti toks geras, toks visada viską priimantis pozityviai, kaip priimdavo mano tėtis. Bet aš tikrai stengiuosi. Manau, kad jis man tai davė ir tai labai rimta, tai neįkainojami dalykai, jeigu tikrai gali pasakyti, kad sugebi džiaugtis gyvenimu, būti ir visai neblogas žmogus. Stengiuosi tai pasakyti nesigirdamas.

Stengiuosi būti atviras, nebūti veidmainiškas. Tėtį tikrai visada prisimenu ir prisiminsiu su pačiais jausmingiausiais, geriausiais epitetais ir komplimentais“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Pats G. Rinkevičius augina 7 vaikus. Prisipažįsta – kad užtektų laiko visiems vaikams, tikrai taip nėra, tačiau vis dėlto mažiausiajam, kuriam neseniai suėjo dveji metukai, sako galėjęs skirti daugiau laiko, negu kažkada skyrė kitoms atžaloms.

„Buvau jaunas dirigentas, jaunas tėtis, jaunas šeimos vyras, galva. Tada galvojau tik apie muziką, meną, atradimus“, – neslepia muzikas.

Plačiau – birželio 4 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.