Veidai

2021.06.04 21:41

10 gegužę labiausiai skaitytojus dominusių istorijų – nuo jautrių išpažinčių iki „Eurovizijos“ šurmulio

LRT.lt2021.06.04 21:41

Gegužę Lietuvą užliejo geltona eurovizinė banga, kurią sukėlė šaliai konkurse atstovavusi grupė „The Roop“. Konkursas domino ir portalo LRT.lt skaitytojus, tačiau dėmesio sulaukė ir atviri žinomų žmonių pasakojimai. Pristatome 10 portalo LRT.lt „Veidų“ rubrikos tekstų, gegužę sulaukusių didžiausio skaitytojų susidomėjimo.

10. Netekėjusi ir neturinti vaikų 40-metė Viktorija Urbonaitė neleidžia kitiems jai klijuoti etikečių (visą tekstą galite perskaityti paspaudę ant nuorodos esančios teksto antraštėje)

Į klausimus apie asmeninį gyvenimą smalsioms tetoms šeimos nesukūrusi 40-metė Viktorija Urbonaitė nutarė atsakinėti tiesiai šviesiai. „Kartais problemų atsiranda dėl to, kad komunikuojame labai komplikuotai. Per didelis mandagumas užveliamas vata“, – LRT RADIJO laidoje „Gyvenimo citrinos“ mintimis dalijasi ji.

9. Kai buvo nustatyta, kad „alkoholyje kraujo nerasta“, Gintaras Mikalauskas suprato – turi paskutinį šansą

Laidų vedėjas Gintaras Mikalauskas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ pasidalijo savo gyvenimo istorija. Aktorius neslepia: problemos su alkoholiu prasidėjo dar besimokant specialybės ir niekas nieko negalėjo padaryti. „Visi matė, kaip slystu. Kurse buvo grupelė, su kuria atšvęsdavome. Visi pabaliavoję kitą dieną eina į repeticiją, aš einu baliavoti toliau“, – pasakoja jis.

8. Nesulaužyta optimistė, penkių vaikų mama Rūta Ščiogolevaitė: ne kiekvienas žmogus galėtų tiek ištverti

„Tas etapas, kai man labai dažnai nusvirdavo rankos, yra baigtas“, – patikina R. Ščiogolevaitė. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ moteris dalijasi motinystės vargais bei džiaugsmais, pasakoja apie atrastą tikėjimą. „Per daug patyriau gerų dalykų, stebuklų, sutapimų – kaip kas nori, taip vadina. Aš tikintis žmogus, aš vadinu kitaip“, – pažymi atlikėja. Ryški scenos žvaigždė šiuo metu daugiausia panirusi į motiniškus rūpesčius: auginti penkis vaikus – nemažas iššūkis. Kas kitas, jei ne ji, galėtų geriau atsakyti, ką reiškia būti mama.

7. Politikė Rasa Juknevičienė – apie susireikšminimo pamokas ir skausmą metus šeimos ir vaikų kortą

„Aš nepasirinkau, man taip atsitiko. Mano planas buvo 5 vaikai“, – LRT.lt pokalbių laidoje „Kur važiuojam?“ atvirauja europarlamentarė Rasa Juknevičienė. Moters gyvenime savų svarbių pamokų suteikė ir jaunystėje patirtas susireikšminimas. „Kai buvau visai jauna, smerkdavau išsiskyrusius žmones, ypač moteris: kaip taip galima? Tai ar čia ne bausmė?“ – svarsto pati skyrybas išgyvenusi pašnekovė.

6. Gestų kalbos vertėja užkūrė diskoteką vienam: „Discoteque“ interpretacija sužavėjo ir internautus, ir „The Roop“

Nežinia, ar iš Nyderlandų kilusi gestų kalbos vertėja ir šokėja Mirjam Stolk žino apie Lietuvą užliejančią geltonąją bangą, tačiau internautus sužavėjo vaizdo įrašas, kuriame ji atlieka grupės „The Roop“ eurovizinį kūrinį „Discoteque“. Kūrinio interpretacija sužavėjo ir mūsų atstovus „Eurovizijoje“.M. Stolk įrašą peržiūrėjo ir šiuo metu Nyderlanduose buvę Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“.

5. Lygių galimybių kontrolierė Sabatauskaitė – apie gyvenimo draugę ir 4 romų vaikų globą

Tapusi lygių galimybių kontroliere Birutė Sabatauskaitė nesislapstė, tačiau pasipasakojusi apie savo netradicinį šeimos modelį sako vėliau apie save sužinojusi daugybę dalykų, pavyzdžiui, kad yra susituokusi. „Artimiesiems parašiau žinutę: atleiskite, nepakviečiau į vestuves, nes pati nežinojau, kad jos vyksta“, – LRT RADIJO laidoje „Pala pala...“ kalba ji.

4. „Eurovizijos“ atidaryme pirmieji žengė „The Roop“: akį traukė Vaidoto sijonas ir tulpės Nyderlandams

„Eurovizijos“ atidarymo ceremonija visada stebina spalvų ir aprangos derinių įvairove – atlikėjai siekia sužibėti ir atkreipti į save dėmesį. Pirmieji ant turkio spalvos kilimo pasirodė mūsų šaliai atstovaujanti „The Roop“ trijulė, taip pat pasirinkusi ryškų įvaizdį. Išskirtinė Vaidoto stiliaus detalė – sijonas/kiltas.

3. Skelbiama, kas sudarė Lietuvos komisiją „Eurovizijoje“: nuo pat pradžių palaikė Ukrainą

„Eurovizijos“ rezultatus po lygiai nulemia kiekvienos šalies komisijos ir publikos balsavimas. Tarptautinė žiuri, sudaryta iš savo šalių visuomeninio transliuotojų deleguotų muzikos profesionalų, balus atlikėjams skiria gerokai anksčiau nei tai daro žiūrovai tiesioginio eterio metu. Skaitytojau domėjosi, kas sudarė mūsų šalies profesionalų komisiją.

2. Įsimintiniausios „Eurovizijos“ akimirkos – „The Roop“ reakcija gavus 12 balų ir areną prajuokinęs islandas

Pasibaigus Roterdame vykusiam „Eurovizijos“ dainų konkursui, iš kurio Lietuvos atstovai „The Roop“ parveža 8 vietą (antrą mūsų šalies istorijoje aukščiausią iškovotą po 2006-aisiais 6-ąją užėmusių „LT United), portalas LRT.lt kviečia prisiminti įsimintiniausias vakaro akimirkas.

1. Jautriausi „Eurovizijos“ pusfinalio momentai: laimės ašaros, pirštų šokio paslaptis ir aukštumų prognozės

Kai gegužės 18 d. pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje buvo skelbiama, kas patenka į finalą, Lietuva šią akimirką stebėjo užgniaužusi kvapą. Panašu, jog įtampos netrūko ir grupės „The Roop“ nariams – tarp finalininkų pasigirdus mūsų šalies vardui, grupės vokalistas Vaidotas Valiukevičius neslėpė jaudulio. Nužengęs nuo scenos, tiesioginiame eteryje jis Europai parodė garsųjį pirštų judesį, o visą žemyną pavergusiai „Discoteque“ prognozuojamos aukštumos.

Visas LRT.lt naujienas apie gegužę Roterdame vykusią 2021 m. „Euroviziją“ rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.