Veidai

2021.06.04 08:14

Gamtos užburta Zasimauskaitė dalijasi atostogų idėjomis: nuo miško terapijos iki išvykų į Ignalinos kraštą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.06.04 08:14

„Esu gamtos žmogus, – portalui LRT.lt sako atlikėja Ieva Zasimauskaitė. – Todėl architektūra ar muziejai manęs taip netraukia, kaip vanduo ar miškas.“ Ji pasidalijo keliomis idėjomis, kokius kraštus siūlytų atrasti tiems, kas norėtų praleisti savaitgalį su draugais, taip pat pasiūlė vasarišką pramogą, kurią galima patirti net ir nenutolstant nuo savo namų.

LRT.lt pradeda publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką planuojantieji atostogas Lietuvoje gali pamatyti bei nuveikti mūsų krašte.

Atlikėjos atmintyje ryškiai įsirėžė vaikystės išvykos į gamtą su tėčiu ir jo draugų ar kaimynų šeimomis. „Trims dienoms išplaukdavome su plaustais. Tikriausiai esame išnaršę daugumą Lietuvos upių nuo Šventosios iki Žeimenos. Nakvodavome palapinėse, vis kitoje vietoje. Pamenu, kaip ant laužo ką nors kepdavome, virdavome košes“, – su šypsena jaukias vaikystės akimirkas prisiminė ji.

Ieva svarsto, kad galbūt todėl ir dabar ją labiau traukia gamta nei miesto šurmulys. Ir keliaudama į užsienio kraštus ji mieliau renkasi egzotiką ir gamtos grožį ar krioklių švokštimą nei pasivaikščiojimus po didmiesčių senamiesčius ar muziejus. „Esu gamtos žmogus, mane traukia jūra, miškas, gamta, gyvūnai, užmiestis“, – vardija ji.

Tiesa, keliones į užsienį atlikėja planuoja kruopščiai, o poilsį Lietuvoje renkasi spontaniškai. „Kadangi nuolat daug bendrauju, norėdama pailsėti ieškau vietų, kur galėčiau atokiau nuo visų pasidžiaugti gamtos ramybe. Labai mėgstu apsistoti įvairiuose nameliuose miške ar pasistatau palapinę kokioje nors vaizdingoje vietoje prie ežero. Ir šią vasarą turiu porą laisvesnių savaitgalių, tad tikiuosi, kad pavyks ištrūkti kur nors prie vandens“, – atskleidžia Ieva. Jos vasaros kelionių idėjos taip pat labiausiai susijusios su gamta, jos grožiu ir ramybe.

Savaitgaliui su draugais

„Manau, kad dažnas vasarą renkasi pajūrį, pavyzdžiui, Nidą, tačiau pamiršta, kad Lietuvoje yra ir nuostabus Ignalinos kraštas, kuriame netrūksta veiklų – kaimo turizmo sodybų, vandens pramogų ar vietų, kur galima apsistoti su palapinėmis“, – svarsto Ieva ir priduria, kad savaitgalio išvyka su baidarėmis Ignalinos apylinkėse – puikus pasirinkimas draugų kompanijai.

Be to, Ieva neabejoja, kad ir savaitgalio išvyka prie ežero, kurių Ignalinos apylinkėse gausu, gali būti puikiausias poilsis šeimai.

Savaitės atostogoms

Matyt, ne veltui dažnas vasarą žvalgosi į pajūrio pusę. Ir Ieva sako, kad, išsiruošus savaitei poilsio, smagiausia nuvykti į Nidą. „Tiesa, šis kraštas man labiausiai patinka rudenį, kai lankytojų jame būna mažiau. Vis tik man stebuklingas tas kelias, kuris nuo perkėlos veda į Nidą. Tos pušys, kvapas, kitoks nei visoje Lietuvoje, užburiantys vaizdai...“ – atsiduso ji.

Dienos pramoga

„Mane tiesiog užburia medžiai, miškas, labai mėgstu ten pasivaikščioti. Labai smagi man pasirodė ir miško terapija – galima pasikviesti gidą, grupelę draugų ir leistis visiems drauge kad ir į šalia namų esantį mišką. Net ir važiuoti niekur nereikia, kad pabūtum gamtos apsupty ir atsikvėptum“, – pastebi Ieva.

Atokvėpis gimtosiose Ievos apylinkėse

Jau pusantrų metų sostinėje gyvenanti I. Zasimauskaitė yra iš Kauno. Ir gimtosiose apylinkėse ją labiausiai traukia miško takai, pavyzdžiui, Garliavos takas, kuriame buvo filmuotas ir dainos „When we`re Old“, atstovavusios Lietuvai 2018 m. „Eurovizijoje“, klipas.

„Pastebėjau, kad ir prie Kauno pilies aplinka yra labai gražiai sutvarkyta – nutiesti takai, įrengti suoliukai. Pastarąjį kartą viešėdama Kaune kaip tik nuvykau iki pilies, pasistačiau automobilį ir patraukiau pasivaikščioti.

Kiek atokiau susiradau suolelį prie upės ir stebėjau jos tėkmę. Man patinka vanduo – atrodo, kad jis nuplauna, nusineša neigiamas emocijas. Turbūt žmogui būtina ištrūkti į gamtą, arčiau vandens, miško, augalų“, – šypsosi I. Zasimauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt