Veidai

2016.07.12 08:35

Rusas oreivis mėgina pagerinti skrydžio balionu aplink pasaulį rekordą

BNS2016.07.12 08:35

Rusas oreivis Fiodoras Koniuchovas antradienį pakilo helio balionu iš vieno Australijos miestelio, mėgindamas pagerinti skrydžio aplink Žemės rutulį nesustojant rekordą.

52 metrų aukščio balionas pakilo iš to paties lauko šalie Nortamo miestelio Vakarų Australijos valstijoje, iš kurio amerikietis nuotykių ieškotojas Steve`as Fossettas pradėjo savo skrydį aplink pasaulį 2002 metais.

65 metų F. Koniuchovas tikisi užbaigti kelionę ankštoje gondoloje greičiau negu per 13 dienų, kurių prireikė apskristi aplink pasaulį S. Fossettui. Pastarasis žuvo per lėktuvo katastrofą 2007-aisiais.

Australas verslininkas ir nuotykių ieškotojas Dickas Smithas sakė, kad F. Koniuchovas yra žmogus, turintis daugiausiai galimybių pagerinti S. Fossetto rekordą.

„Jis – neįtikėtinas nuotykių ieškotojas. Aš jį vadinčiau atsakingu, bet linkusiu rizikuoti“, – D. Smithas sakė žurnalistams Nortame, esančiame už 96 km į šiaurės rytus nuo Vakarų Australijos sostinės Perto.

„Praeitą vakarą sėdėjau su juo gondoloje – tai neįtikėtinai sudėtingas mechanizmas, – pridūrė australas. – Jis taip pat pasiruošęs prisiimti nemenką riziką.“

Balionas, sveriantis 1,6 tonos, iš Nortamo turėtų skristi į rytus per Australiją, Naująją Zelandiją, Čilę, Argentiną ir Pietų Ameriką, o po to sugrįžti į Australiją, sukoręs daugiau negu 30 tūkst. km.

Iš pradžių planuota šį skrydį pradėti liepos 2-ąją, bet dėl nepalankių orų jį teko atidėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt