Veidai

2021.06.02 18:56

Po savanorystės Nepalo mokykloje Monika Linkytė ėmėsi didesnių darbų – išleisti kuo daugiau vaikų į mokslus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.02 18:56

Nepale kurį laiką savanoriavusi atlikėja Monika Linkytė – jau Lietuvoje, tačiau sako, kad ryšys su Nepalu nenutrūko ir tikisi, kad nenutrūks. Grįžusi iš kelionės dainininkė ėmėsi kitų darbų – dar didesnių.

„Mano planas išvažiuojant iš Lietuvos buvo 3 savaitės – 2 savaites pasavanoriauti kaip mokytojai mokykloje, o savaitę – pakeliauti. Bet prisidėjo viena, antra savaitė keliavimo po Nepalą... Visu tuo metu, kai keliavau, širdyje buvo stiprus ryšys su mokykla. Galvojau, negi tas savanoriavimas kaip mokytojai ir baigsis? Nusprendžiau, kad ne“, – pasakoja pašnekovė.

Pamačiusi sąlygas, kuriomis mokosi ir gyvena Nepalo mokiniai, M. Linkytė panoro pagelbėti – atnaujinti mokyklą. Pasak atlikėjos, mokykla neturėjo jokios bibliotekos, todėl nuspręsta, kad tai būtų dovana visai mokyklai ir tai mažai švietimo sistemos dalelei. Bet vėliau kilo noras padaryti didesnį pokytį dėl vaikų ateities – likę pinigai buvo skirti 16-ai vaikų išleisti į mokslus.

„Tai išgirdę žmonės kažkaip labai nuostabiai reagavo mano socialiniuose tinkluose, įpareigojo svarstyti, kaip įkurti ne pelno siekiančią organizaciją“, – sako ji.

Nepale išleisti vaiką į mokyklą per mėnesį kainuoja 20 eurų, tačiau dauguma šeimų to negali sau leisti. Savanorė Šarūnė Pučinskaitė – vis dar Nepale. Anot jos, Nepale žmogus per mėnesį uždirba maždaug 80 eurų. 20 eurų mums neatrodo daug norint išleisti vaiką į mokyklą, kas vaikui ateityje tikrai padės, bet nepaliečiams tai ne taip paprasta.

„Man atrodo, ką Monika sugalvojo, mūsų projektas padės daug vaikų. Tai mums nedidelis pinigas, bet jiems tai – labai didelis gyvenimo pasikeitimas“, – kalba laidos viešnia.

Plačiau – birželio 2 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Čmilytė-Nielsen apie kalbas dėl koalicijos problemų po Partnerystės įstatymo pataisų nepriėmimo: tai – tuščia tema
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt