Veidai

2021.06.02 08:32

Iš JAV grįžusi ir koncertams pasiruošusi Jazzu neslepia jaudulio: kartais atrodo, kad nieko nebemoku

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2021.06.02 08:32

Po 4 mėnesių Amerikoje į Lietuvą sugrįžo atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ ji pasakoja apie naują svajonę – bent pusę laiko per metus reziduoti Floridoje. Tačiau kol kas didžiausias noras – lipti kuo daugiau į sceną, nors tiek laiko to nedarius nemažai baimės. „Jaučiuosi kaip pirmokė“, – atvirauja pašnekovė.

Neseniai iš Jungtinių Amerikos Valstijų parkeliavusi dainininkė sako ten skridusi 3 savaitėms, bet išėjo taip, kad praleido 4 mėnesius. J. Arlauskaitė keliavo ne tik po JAV, bet ir po Meksiką.


„Tas bilietas vis nusikėlinėjo, nusikėlinėjo ir išėjo 4 mėnesiai – nei daug, nei mažai. Kai vėl prasidėjo karantinas ir buvo labai aštrus... Mes kiekvienais metais su draugu skrendame į Filipinus 5 mėnesiams, į šiltus kraštus per tą pilkąjį sezoną, bet sugalvojau, kad važiuoju iš čia kur šilta, kur galiu kurti, kur bus nuotaikos. Grįšiu bankrutavusi, bet bent ne apimta depresijos“, – juokiasi ji.

J. Arlauskaitė sako kelionėje tikrai daug nuveikusi ir pamačiusi, bet labiausiai ši išvyka įsimins kaip virsmas, procesas. Tai buvo gyvenimo kelionė su labai daug patirčių, gamtos, aplankytais nacionaliniais parkais, kuriuos svajota aplankyti jau nuo vaikystės.

Iš tikrųjų gyventi buvo baisu, bet dar kartą supratau, kad viskas yra mūsų galvose nesvarbu, kur mes esame.

„Nuostabus maistas, labai daug kūrybos... Įvairovė ir visapusiškas išsivalymas dėl to, kad išvažiavau nelabai su nuotaika. Draugai iš manęs juokėsi: Majamyje dangoraižyje sau sėdi ir verkia, kad karantinas ir kaip baisu gyventi. Iš tikrųjų gyventi buvo baisu, bet dar kartą supratau, kad viskas yra mūsų galvose nesvarbu, kur mes esame. Tai su galva daug ir dirbau, ir, žinoma, rašiau dainas“, – pasakoja žinoma moteris.

Per kelionę atlikėja sutiko daug naujų žmonių, tarp jų – ir lietuvių. Sykį jiems ir koncertavo, o koncertu ir labai džiaugėsi, ir jo bijojo.

„Sutikau nerealių žmonių, dabar turiu vieną iš svajonių – 50 ant 50 gyventi Amerikoje, nes ko labai pasiilgau, tai tų sutiktų žmonių. Galvoju apie Floridą, norėčiau ten reziduoti bent jau pusę laiko per metus“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Kadangi jau turėjo ilgas smagias atostogas, J. Arlauskaitė sako – po tokių metų vasarą galėtų kasdien koncertuoti nuo ryto iki vakaro.

„Taip, žinoma, nebus, bet bus kažkiek koncertų. Dabar esu tokios nuotaikos, kad tik tiek ir noriu: dainuoti, kurti, džiuginti žmones. Visą kitą laiką noriu ilsėtis, medituoti. Dabar įrašinėju naują lietuvišką albumą.

Tokie ir planai. Supratau, kad labai svarbi psichinė sveikata, ypač tokiame kontekste, kurį visi išgyvename. Šiuo metu labai rūpinuosi ja ir meile sau“, – pažymi ji.

Kurdama anglišką albumą J. Arlauskaitė-Jazzu teigia parašiusi nemažai linksmų dainų, nuo baladžių bėgo, tačiau toli nepabėgo. Pastaruoju metu gimė ne viena melancholiška daina.

„Bus daug gražių dainų apie meilę, atsisveikinimą, nes, man atrodo, šiais metais visi išgyvenome šiokią tokią transformaciją“, – sako pašnekovė.

Atradau techniką ne tik scenoje, bet ir gyvenime – visas emocijas, kurias jauti, išgyventi, nereikia nuo jų niekur bėgti.

Paskutinį koncertą Lietuvoje ji surengė prieš 9 mėnesius ir neslepia, kad dėl artėjančių koncertų jaučia jaudulį.

„Kartais atrodo, kad nieko nebemoku: nei šnekėti, nei dainuoti, nei bendrauti su žmonėmis. Tapau gana asociali. Labai jaudinuosi, neįsivaizduoju, kaip bus. Prasidėjo balso dinginėjimai, nemiga, nervinis pervargimas. Jaučiuosi kaip pirmokė, tiesą sakant. Kartu – daug džiaugsmo ir laimės todėl, kad tai grįžimas į save. Labai dualios emocijos“, – atvirauja dainininkė.

Paklausta, kaip susitvarko su užklupusiomis nebūtinai maloniomis emocijomis, J. Arlauskaitė-Jazzu papasakojo apie savąjį būdą: „Yra įvairiausių technikų, bet aš atradau techniką ne tik scenoje, bet ir gyvenime – visas emocijas, kurias jauti, išgyventi, nereikia nuo jų niekur bėgti. Jeigu aš labai bijau, atsistoju scenoje ir sakau: aš labai bijau. Man atrodo, reikia šnekėtis. Tai nėra gėdingas dalykas – bijoti ir jaudintis yra labai natūralu. Jaučiuosi atsakinga, noriu padaryti geriausiai, duoti žmonėms maksimumą.“

Atlikėja priduria norinti išgyventi visą emocijų skalę, patirti visas baimes – juk tai žmogiška ir tikra.

Plačiau – gegužės 31 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše. J. Arlauskaitę-Jazzu kalbina laidos vedėjai Lavija Šurnaitė ir Ramūnas Zilnys.

Parengė Indrė Motuzienė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.