Naujienų srautas

Veidai2016.07.11 07:25

Prasidėjęs San Fermino festivalis jau pareikalavo aukų

Pamplonos mieste prasidėjo San Fermino festivalis, kuriame žmonės gali dalyvauti bėgimuose nuo bulių.

Neatsiejama San Fermino festivalio dalis yra pavojingos gaudynės miesto gatvėmis. Jos išskirtinės tuo, kad čia vejasi keli pusę tonos sveriantys buliai. Šios tradicijos siekia kelis šimtus metų ir pritraukia entuziastų iš viso pasaulio.

„Atvykstu į Pamploną nuo 1968-ųjų ir dalyvauju bėgime kiekvienais metais, išskyrus tada, kai su dukromis buvau išvykęs į Kiniją. Nors dalyvauju ne pirmus metus, vis tiek kaskart jaudinuosi. Dievinu šitą veiklą. Tai labai unikali pramoga, kurios kitose pasaulio vietose nėra. Aš amerikietis, tačiau Pamplonos gyventojai visus turistus labai šiltai priima“, – teigia turistas iš JAV Joe`us Distleris.

Tokios linksmybės išties pavojingos. Sekmadienį du žmonės buvo pargriauti ir užminti buliaus, abiejų būklė sunki. Jie paguldyti į ligoninę.

Festivalio interneto puslapis skelbia, kad per praėjusį amžių, per šį kasmetį užregistruota 15 žūčių. Tačiau žmonės, kurie dalyvauja šiame bėgime, panašu, nesijaudina, jeigu ant jų užlipa pusę tonos sveriantis bulius.

„Viduryje tunelio nukritau, tiesiai prieš bulius, jie perbėgo per mane. Ant nugaros turiu keletą ženklų, tačiau šiaip jaučiuosi labai gerai“, – įspūdžiais dalinasi turistas iš JAV Samas Milliganas.

Bėgimai prasideda 8-tą ryto vietos laiku ir dažniausiai trunka nuo trijų iki penkių minučių. Šimtai aštrių pojūčių mėgėjų bando savo laimę pabėgti nuo atbėgančių bulių.

Tačiau ne visi festivalio malonumai šiais  metais baigėsi džiugiai. Korida yra kita ispaniška tradicija. Joje matadoras su raudona drobe vaiko piktą bulių, tačiau šį savaitgalį vienas tokių įvykių baigėsi tragiškai, kai bulius perdūrė matadorą. 29-erių metų Viktoro Barrio mirtį matė visa Ispanija, nes ši kova buvo transliuojama per televiziją. Jis tapo pirmuoju Ispanijos matodoru koridoje žuvusiu šiame amžiuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi