Naujienų srautas

Veidai2016.07.08 18:15

Išrinktas gražiausias pažintinis takas saugomose teritorijose

Lietuvoje vykusio gražiausio pažintinio tako saugomose teritorijose konkurso nugalėtoju tapo Arlaviškių botaninio draustinio takas, kuris yra Kauno marių regioniniame parke. Jis dar vadinamas Kadagių slėnio taku ir išties turi ką pasiūlyti atvykusiems. 

„Ši vieta jau seniai traukia žmones. (...) Pirma buvo pramintas siauras gruntinis takelis, tad buvo sumanyta įrengti rimtą taką. Jis įrengtas 2010 metais pasinaudojant Europos Sąjungos lėšų parama. Tako žavesys nemažėja, lankytojų daugėja, o žmonės lankosi čia jau ne po pirmą kartą, mat čia labai gražūs saulėlydžiai“, – teigia Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė .

1,3 km ilgio take įrengta rekreacinė įranga lankytojams su slėnio apžvalgos aikštelėmis, o, anot laikinosios Kauno rajono turizmo ir verslo centro direktorės Aistės Plūkaitės, takas yra pilnas gamtos paveldo vertybių.

Gražiausio pažintinio tako balsavimo metu sulaukta daugiau kaip 300 balsų, o balsavusieji paminėjo net 58 skirtingus pažintinius takus.

Antroje vietoje liko Karmazinų pažintinis takas, esantis Neries regioniniame parke. Trečiasis – Žagarės regioninio parko Mūšos tyrelio pažintinis takas, patekęs į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias pelkėje lentų takas.

Daugiau apie taką ir jo atsiveriančius vaizdus – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi